15. 6. 2008 - První agility závody Kostelec/Slemeno

15. 6. 2008 - První agility závody Kostelec/Slemeno - obrázek

Tak za sebou máme první oficiální agility závody. Na svých prvních závodech se Aki v agility large umístil na nádherném 3. místě ze 33 psů. Běžel bezchybný, jistý běh s průměrnou rychlostí 4,58 m/s a stanul na stupních vítězů spolu s borderkami běhajícími v kategorii LA 3! A to běžel jako 2. v pořadí ze všech psů! Odkaz na video tohoto i ostatních Akiho běhů od Aničky Jakubů je na: http://www.vimeo.com/album/17733

Jumping a zkouška dopadly u Akiho taky dobře, padaly však nějaké tyčky, takže oboje 14. místo. Detaily jsou v rubrice Naše aktivity/agility.

U Basca jsem bohužel v pondělí zjistila, že má jakýsi blok skákat dálku a do soboty se mi ho odstranit nepovedlo. A jelikož skok daleký byl ve všech bězích, skončili jsme se třemi diskvalifikacemi. Nicméně Basco běžel celkem svižně a s chutí, fenky ho nezajímali, takže pokud se nám podaří provést něco s tou dálkou, tak snad ta zkouška brzy dopadne. Fotky jsou přidány do fotogalerie Agility. Jejich autorem je hlavně Michal Novák.