26. 5. 2008 - Neoficiálky Blansko, coursing

V neděli jsme vyrazili v hojném počtu, tj. 8 týmů, na neoficiální závody agility v Blansku. Pro nás to byla závodní, i když neoficiální, premiéra. Závodů se zúčastnilo cca 75 týmů, z toho v naší kategorii, LA začátečníci, jich bylo asi 28. Běžely se 2 běhy a my dopadli takto: Aki: open 4. místo, jumping - diskvalifikace, Basco: open 12. místo, jumping 16. místo. Můj cíl s Bascem aspoň doběhnout byl tedy splněn, i když v druhém běhu měl malý zkrat, a tak jsem se ukrutně zdržela přesvědčováním ho v pokračování. Aki běžel krásně, páníček mu to v 2. běhu bohužel zkazil, protože ho ukázkově navedl na úplně jinou překážku. Škoda. Příště si to snad vynahradí na oficiálních závodech, na které jedeme za necelé 3 týdny. Jinak některým účastníkům našeho zájezdu se dařilo velice - kavalírka Vanilka vyhrála jumping, v openu byla sedmá, Hanka s ani ne ročním Oskarem zase vyhráli open, ale v jumpingu se diskli, Zita byla třetí v jumpingu, v openu diskvalifikace, ostatní měli myslím sérii diskvalifikací, ale to se časem určitě vylepší.

Dnes jsme byli opět trénovat agility, a protože se vedle zrovna zkoušel coursing, který bude využit při sobotní lanškrounské voříškiádě, oba kluci si ho dvakrát s obrovským nadšením zaběhli.