Aki odešel

IMGP0689.jpg
14. 2. 2013
Dnes je to již 14 dní. Na tuhle chvíli jsme se snažili připravovat od léta 2008, kdy se po prvních závodech u Akiho nemoc výrazněji projevila. Přišla první diagnóza, která mu dávala pár měsíců života, poté jiná nevratná, ale s pozvolnějším průběhem. Zažili jsme spolu spoustu času, kdy Aki vypadal, jakoby mu nic nebylo, ale také několik chvil, kdy to s ním vypadalo velice zle. Posledních pár let mu odbornou péči poskytovala paní doktorka Teplá z hradeckého HK Vetu a zřejmě i díky ní tu s námi byl tak dlouho. Při poslední prosincové návštěvě říkala, že Aki má zřejmě silnou vůli žít. Nemoc byla ale silnější. Bylo to rychlé a potkalo ho to, když zvesela vyběhl se smečkou zaštěkat na neviditelného nepřítele.

Do poslední chvíle byl velice hravý a veselý i přes množství léků, které dostával. Naší smečce vládl až do poslední chvíle svou přirozenou autoritou, byl učitelem i vychovatelem všem našim psům, včetně staršího Basca. U rodinného krbu udržoval klidnou atmosféru, hádky a napětí komentoval štěkotem. Jako každá kraťanda, miloval měkoučko a teploučko, nejlépe však v blízkosti svých pánečků. Říkali jsme mu prdelka, protože byl všude s námi, nejradši nás měl všechny pohromadě. Byl naše zlatíčko. Jeho žebrání, byť jen o kousek jablka či banánu, nám bude chybět.

Aki, Akoušku, Akinko, byl jsi prostě jedinečný a nikdy na Tebe nezapomeneme! Děkujeme ti za všechny ty krásné roky, které jsme spolu prožili!

Pokud s námi chcete na Akiho zavzpomínat, prohlédněte si video:
14.02.2013 22:02:41
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one