Ranně červnová aktualizace

Nejprve jedna radostná zpráva, Ayla Ayla Leneli je březí. Štěňátka ze spojení s Onyxem se očekávají v polovině července, více na stránkách majitelky.

Včera jsme absolvovali letošní další výstavu. Brala jsem to jako trénink vystavování, které nám dosud moc nešlo. Jsem maximálně spokojená, protože Nix se vystavoval přímo ukázkově. Nicméně paní rozhodčí se Nix příliš nelíbil. Uvidíme příště, co rozhodčí, to názor. Toto byla naše pátá výstava a tento posudek byl první s negativními body. Zajímavé je, že žádnému z psů našeho plemene nebyl udělen titul, a to ani ve třídě vítězů.

V posledních týdnech nezvládáme příliš trénovat, ale zato jsme zvládli neoficiálky v Uničově a závody v Šumperku. Nix se začíná na závodech rozkoukávat a prostředí mu dělá velké problémy – tu pejsci za parkurem, tu časoměřiči, tu se seznámit s panem rozhodčím. Vypadá to, že s tím budeme chvíli bojovat. Nutno říci, že jednu zkoušku v Šumperku téměř zaběhl bez chyby, kdyby se na áčku nerozhlédl a nespatřil bílé pudlice. Dvě překážky před cílem :-). Fásty poprvé běhal ve dvojkách a výkony byly pěkné, pokud neselže lidský faktor, tak bývají jeho výkony velice přesvědčivé. Poslední běh v dešti a bahně bych raději nepočítala. Bahno jsem měla až na hlavě, hnus.

Také jsme se zúčastnili intenzivky agility s rozhodčí Alicí Glöcknerovou a máme zas nějaké nové tipy, jak na kluky vyzrát.

Mimoto se snažíme pravidelně věnovat práci s ovečkami. Nix, nemá-li problémy s koncentrací, odvádí pěknou práci. Fásty je poněkud zběsilý, takže u něho bude trvat déle, než někam pokročíme.

Onyx - ze sobotní výstavy v Chropyni
12.06.2013 07:12:38
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one