19. 6. 2007

Abychom trošku pokročili ve výcviku agility, vyrazili jsme na dvoudenní intenzivní trénink agility pod vedením Lucky Dostálové a Jany Podolinské z OSA Vosa.

 

Vyrazili jsme už v pátek a po chvíli bloudění dorazili k Agility kempu ve Větřkovicích v okrese Opava, který se nachází na samotě pár kilometrů za obcí v blízkosti několika rybníků. V sobotu brzy ráno proběhla prezentace, následovaly dopolední a odpolední tréninky, mezičas byl vyplněn promítáním videa z dopoledního tréninku s komentářem a s rozborem chyb, po odpoledním tréninku proběhla soutěž a večer jsme se u táboráku pustili do společné výhry - špekáčků a vína. V neděli probíhal trénink v podobném stylu, kolem poledne zbyl i čas na slunění, povídání o agility a koupání pejsků.

 

Myslím, že jsme tam trhli dva rekordy - Aki jako nejmladší cvičící účastník (šlo mu to výborně), a dva nejuštěkanější psi na place :-))). Také páník tam docela vynikal v převaze ženského pohlaví psovodů. Zkušenosti jsme sbírali na vlastní kůži i sledováním výcviku mnohem pokročilejších agiliťáků než jsme my. Někteří psovodi byli na place dokonce takřka nepřetržitě, protože trénovali se dvěma psy, instruktorka Lucka celou dobu sršela energií. Víkend byl perfektně naplánovaný, zorganizovaný i vedený, lidé pohodoví, prostředí nádherné a zázemí bez chybičky, vše na výbornou. Určitě se do Větřkovic zase někdy vydáme.

 

Víkend jsme v pondělí cestou domů završili procházkou na hrad Helfštýn a koupáním v písníku v Nákle.  

19.06.2007 11:30:54
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one