20. 11. 2007

Sněžná výprava

V neděli jsme vyrazili s kamarády Silvií a Vaškem a jejich hovawartem Enlim a kříženkou Belou na toulky přírodou našeho okresu. Trasu naplánoval Vašek. Start byl pro nás na nádraží v Dlouhé Třebové, pro Silvu s Vaškem na Lhotce v České Třebové. Na úvod jsme se zahřáli při prudkém stoupání v hlubokém sněhu a napojili se na turistickou cestu vedoucí na Andrlům chlum, z Andrlova chlumu jsme pokračovali směr Kerhartice, Říčky, Klopoty, Dobrá Voda, Rviště, kde jsme se zastavili pro výbornou medovinu. Pár litrů ve skleněné láhvích se pěkně proneslo, ale stála za to. Dále jsme se vydali do Perné a do Brandýsa nad Orlicí, kde jsme po zhodnocení našich fyzických sil usoudili, že zhruba 25 ušlých kilometrů za pět a půl hodiny chůze, místy v hlubokém sněhu, by nám i našich psům mohlo stačit, takže jsme vyhledali restauraci, kam nás s našimi čtyřmi psy pustili a den završili dobrým jídlem a pitím. Výlet se povedl, obloha byla jako vymalovaná, teplota kolem nuly, psi vylítaní a my příjemně unavení. Basca a Akiho čekal ještě jeden zážitek, a to premiérová jízda vlakem. Vlak měl, jak jinak, zpoždění,  ale naštěstí jsme utahaní a zmrzlí nemuseli čekat moc dlouho. Pesanům jsme nasadili jimi neoblíbené košíky a nastrkali je do vlaku. Trošku horší bylo vystupování, ale zvládli jsme to.

A zatímco po návratu domů Basco a Aki spali jako zabití a my popíjeli horkou medovinu, o 1000 km dál se nám klubal na svět první synovec. Vítej na světě, Fabio!

Jestli vyjde počasí, vyrazíme v sobotu s Bascem a Akim na procházku se psy z lanškrounského útulku a za další týden se chceme zúčastnit Skobáckého putování se startem v Ústí nad Orlicí. Taky plánujeme další výlet se Silvou a Vaškem v době mezi vánočními svátky, tentokrát u nich na Hané.  

20.11.2007 10:34:45
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one