25. 2. 2008

Slunečné počasí uplynulého víkendu nás nenechalo odpočívat, a tak jsme si dali řádně do těla a Bascovi a Akimu do kožíšku. V sobotu jsme blbli na cvičáku s tunelama, poté následoval trénink u Martiny. Ukázalo se, že na Basca toho bylo moc a ke konci už se mu nechtělo skákat. Když jsme ho doma ještě převážili, řekli jsme si, že s jeho kondicí musíme něco udělat, a tak jsme po odpočinku vyrazili ještě na kolo. Pesani toho měli plný brejle a pánící jakbysmet, nicméně páníci se šli ještě dále ničit na squash. Na kolo by to chtělo vyrazit častěji, tak snad se nám to bude dařit.

Druhý den jsme jeli na cvičák přezkoušet poslušnost (příprava na ZZO). Basco byl značně začuchaný, a tak nepřišel na přivolání, při odložení za pochodu zůstal stát a čuchal. No a s aportem to bude ještě asi na dlouho, musím na něho opatrně. Aki tentokrát při odložení vydržel ležet, když cvičící pes prováděl jím oblíbený aport, nicméně na jeho štěkání už reagoval sednutím. Zato aport mu šel moc dobře, a tak si ho výcvikářka předběžně napsala na zkoušky ZZO začátkem května. Páníčka ovšem poslušnost moc nebaví, a tak by rád, aby s oběma pejskama cvičila poslušnost panička. No uvidíme. Dnes mám ještě v plánu zkusit si, jak by nám s Bascem šlo BH. Pokud bude na místě cvičení zajímavé čuchání, tak to je bez šance. A jelikož při dlouhodobém odložení při BH má být psovod vzdálen 30 kroků a ještě k tomu zády ke psovi (což jsme zatím necvičili), taky to taky asi nepůjde nacvičit hned.

Odpoledne jsme ještě využili k více než dvouhodinové procházce z České Třebové na Kozlov, takový nápad jsme neměli sami, koncentrace psů a nejen jich byla u výletní restaurace značná.

Také jsem aktualizovala akce, kterých se chceme zúčastnit. Je to víkendové soustředění agility v Havlovicích a závody agility ve Dvoře Králové. Nicméně do těchto závodů nás čeká ještě moře práce, tak snad bude dost chuti, času, zdraví a možností pořádně trénovat. Studuji teď tréninkové plány, metodiky, rady a zjišťuju, jak moc toho ještě absolutně nezvládáme. Přidala jsem do rubriky odkazy stránky, ze kterých čerpám a kde je spousta užitečných rad. Všem agiliťákům doporučuji (pokud je už nemají ve svých oblíbených).

V sobotu 1. 3. plánujeme vyrazit na pochod Hledání Stromoucha se startem a cílem v Ústí nad Orlicí (http://www.lansperk-sbor.cz/)
. Vypadá to na trasu 25 km a účast přislíbili i někteří agiliťáci z Lukové, tak by to mohlo být fajn. Ještě se ukáže, co na to počasí.

 

25.02.2008 09:48:28
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one