Aktualitky

1. 5. Aki absolvoval letošní druhé dvojzkoušky, tentokráte v Prostějově. Při první zkoušce se zhruba v polovině trati ošklivě omotal o kruh, Honza ho s ním opravil a běh poté ukončili. Náraz do kruhu není opravdu příjemná záležitost, Fásty s ním měl týden předtím taky čest a po námaze několik dní po tomto incidentu kulhal. Ale zpátky k Prostějovu, 2. zkouška dopadla na VD, Aki docela běžel, ale nachytal 2 chybky, tak snad příště se kluci vytáhnou ještě o něco lépe.

Z Prostějova jsme zamířili na sever, a to do Liberce, abychom se pokochali bandou trikolórních a plesnivých štěňat vrhu G Nirreterrit. Všechna štěňátka byla úžasná, a páník, nestojíce nohama příliš na zemi, by si nejraději jednoho plesniváčka odvezl. Bohužel paničce tři hafani v baráku zatím bohatě stačí, takže z toho nic nebude. Magda, chovatelka vrhu G, nám zajistila v Liberci ubytování, za což jí moc děkujeme. Díky tomu jsme se mohli ráno, po posledním pokochání se se štěníky, vyrazit na procházku na Ještěd. Bylo trochu pod mrakem, takže výhledy se moc nekonaly. Páník něco málo nafotil, takže až fotky zpracuje, dám je sem. Cestou na Ještěd se mi podařilo vlastní blbostí ztratit Fástíkovu známku. Už jsem se s ní rozloučila, když se mi ozvala paní, že ji našla a slíbila, že nám ji zašle. V dnešní době bych v takovou vstřícnost snad ani nedoufala.

3. 5. absolvoval Aki kontrolu na kardiologii. Pan doktor byl spokojený, aktuální dávka léků mu velice svědčí. Aki posloužil i jako učební pomůcka pro výuku studentů, kteří jeho srdíčko poslouchali.


8. 5. nás v Chropyni čekala s Fástym další výstava. Páník smířený s tím, že stráví den na výstavě, byl mile překvapen, že jsme skončili brzo a jelikož jsme skončili bez titulu, mohli jsme vyrazit domů. Fásty dostal známku výborný 1, titul nám slovenský rozhodčí p. Havelka nezadal kvůli absenci ringové drezúry. Tu Fásty trochu postrádá, navíc panička výstavy nervově úplně nezvládá, takže lepší výsledky se moc čekat nedají. Jinak Aki, totálně naštvaný, že musí být zavřený v kleci, mi z klece v Chropyni zdrhl. On, jakožto šéf smečky, tam přece nebude sám zavřený! No, šel se na chvíli procházet po kruhu šeltií, čímž jsme způsobili trochu rozruch.

9. 5. jsme pro změnu vyrazili do Budišova nad Budišovkou, kde jsme si potrénovali pod vedením Lucky Konečné. Maličko jsme promrzli, u nás bylo pěkně, ale jak jsme se blížili čím dál víc k cíli, pršelo čím dál tím víc. Ale naštěstí se během dopoledne trochu vybralo, takže to ještě dopadlo dobře. Fásty má natočená i nějaká videjka, takže snad je brzy dodám.

Taky jsem aktualizovala rubriku agility a akce. Protože se mi moc líbila intenzivka s Luckou Součkovou, která nyní zveřejnila propozice k táboru, který pořádá společně s vítězkou dogdancingu na letošním Cruftu Alenou Smolíkovou, rozhodla jsem se tam s Fástym sama vyrazit, myslím, že nám to velice prospěje. Aktivně budeme trénovat agility a pasivně odkoukávat dogdancing. Společnost nám bude dělat Hanka s Oskarem.

12.05.2010 15:03:06
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one