Aktualizace

Dlouho jsem nepřidávala novinky, tak teď to napravuji a vezmu to od nejnovějších k těm starším.

 

Dneska si byli všichni naši hafani zaběhat v Janově u Pucherových tři kolečka coursingu. Je tam moc pěkný areál a není to daleko, tak tam snad zas někdy vyrazíme.

 

Včera jsme se s Fástym zúčastnili klubové výstavy v Praze. Místo výstavy bylo taky naprosto super - spousta možností venčení, restaurace v místě a dobrá dosažitelnost. Fásty byl přihlášen do meziřídy, kde se poměřoval s dvěma dalšími konkurenty. Posuzoval německý rozhodčí p. Steinmetz. Začínám mít z výstav lepší pocity a míň nervů a Fásty je taky už bere v pohodě. Docela mi i postál v postoji, takže osobně laicky jsem spokojená. Ohodnocen byl Fásty jako výborný 3. Pan rozhodčí mi sdělil, že je to velmi pěkný pes, ale že na něho je moc feminní a on preferuje maskulinní typy. Je tedy fakt, že proti některým i mladším psům vypadá Fásty jak štěně, ale což, na předvádění na výstavách jsme si ho nepořizovali a na agility je jeho postava naprosto ideální.

 

3. 10. jsme v Lukové pořádali druhý ročník neoficiálek Lukovské tunýlkaření. Honza opět posuzoval a já pomáhala okolo a taky závodila s Akim v pokročilých a s Fástym v začátečnících. První open s Fástym jsem byla docela nervózní a Fásty pohrkanej, takže jsme nasekali jednu chybu a jedno odmítnutí. Jumping Fástovi naprosto sedl a prosvištěl ho rychlostí 6,65 m/s a vyhrál, tuneliádu jsem s ním neukočírovala, takže DIS. Aki open zaběhl spolehlivě, se mnou o něco pomaleji než normálně, ale protože moc psů nedoběhlo, vyhráli jsme. V jumpu doběhl Aki taky spolehlivě, ale tady už se rychlostně nechytal tunýlky jsem zkazila i s Akim. Ale celkově velká spokojenost.

 

28. 9. přijela k nám do Lukové trénovat Lucka Součková. Zúčastnila jsem se s Fástym. Ráno jsem přemýšlela, jestli vůbec vyrazit. Pršelo a nepřestalo celý den. Honza to zabalil rovnou a nejel, on by se taky Aki v tomhle počasí na běhání stejně vykašlal. Tak nějak jsem vzhledem k počasí a dalším vlivům nebyla v pohodě a moc mě to nebavilo, nakonec mi vytekly nervy při Lucčimých oblíbených stahovačkách po delší rovince. Tady se kombinují dvě pro nás problémové věci - odložení a stažení z rychlosti. No, aspoň víme, na čem pracovat ....

 

25. 9. se konalo MR kolií ve Dvoře. Závodil Honza s Akim. V jumpingu totálně vypadl Honza, když suveréně Akiho navedl na jinou překážku, v openu si zas s Akim neporuzuměli u tunelu, v dvojkové zkoušce se Akimu nechtělo přes jednu skočku a  v posledním jumpu do součtu kolií oba dva konec nějak vypustili a byl z toho DIS. Videa mám, tak snad časem budou ke zhlédnutí.
17.10.2010 19:32:37
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one