Dovolená 2015

Tak a je to za námi. Naše letošní hlavní dovolená proběhla mimořádně v červnu a jsem za to ráda, protože jsme ji, zejména já, fakt potřebovali. Začala dlouhou cestou do Itálie, kde jsme měli zamluvený mobil home u jezera Lago Maggiore. Ač jsem moc nečekala, kemp mě celkem příjemně překvapil a moc mě mrzí, že v tom super bazénu jsem si kvůli počasí mohla zaplavat jen jednou. Ale hlavně, kemp byl dog friendly i se speciálním oploceným pláckem pro volné venčení psů.

Hlavní cíl této části naší cesty byla Světová výstava v Miláně. Naše skupinka zahrnovala 3 vystavující se kraťandy - Onyx, jeho syn Ejsík (Hejsa Aylax Leneli) a Bjúta (True Love Krásná Louka). Po zážitku z Evropské výstavy v Ženevě před dvěma lety opět příjemný rozdíl. Haly byly velmi prostorné a čisté, výstavní areál obří a ani zdaleka jsme ho neviděli celý. Jediné, co výborné organizaci uniklo, bylo, že jim dovnitř pronikl i neregistrovaný pes - náš Fásty. Hrozně mě vytočil tento jejich zákaz, který uveřejnili chvíli před výstavou. Ale zkusili jsme Fásta protáhnout, a nikdo si nevšiml :-). Hlavním účastníkem výstavy byl Nixík, kterého jsme přihlásili do třídy šampiónů. Byť skončil ve třídě 3., i tak je to pěkný výsledek. Když pominu počasí, průtrže mračen, silný déšť a vítr, za což nikdo nemůže, Itálie se mi líbila. A u jezera Lago Maggiore jsem si připadala jako u moře - palmy, vlny :-).

Dále jsme pokračovali do Švýcarska, naší oblíbené destinace. Tentokráte jsme nepodnikali dlouhé výpravy autem, většina výletů byla do půl hodiny cesty a stačilo to. Schwarzsee, Adelboden, Bern, Gantrisch ... Je tam prostě nádherně, i když počasí bylo opět trochu nejisté, slunce vždycky nakonec vykouklo a to jsou pak nádherné vzpomínky minimálně na celý rok dopředu. Nechyběl i jeden tak trochu adrenalinový výlet. Mohli jsme čekat, že v červnu ve výšce kolem 2600 m. n. m. bude ještě sněhová pokrývka. Cestu najít bylo trochu horší a některé úseky této cesty byly na můj vkus trochu moc náročné. Naštěstí tuto túru jsme absolvovali bez Jeníka, který strávil příjemný den s tetou a s bratránkem.

Celý výlet dopadl dobře, ani moc jsme nezmokli, Jeník zvládl dlouhé cestování nad očekávání dobře a Fásty nikoho na výstavě nesežral :-). A dokonce se naši kluci po alpských stráních proháněli i s Ejsíkem a tak nějak se vzájemně respektovali.

Bohužel je to za námi, ale vzpomínky i ve formě fotek nás budou těšit dále. Můžete se pokochat s námi pomocí odkazu níže.
WP_20150619_009.jpg
5. 7. 2015
05.07.2015 23:27:39
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one