Intenzivka, Maštale a sraz kraťand

Koncem října jsme s Akim a Fástym absolvovali jednodenní intenzivku agility v Opatovicích pod vedením Lucky Součkové. Honza s Akim řádně potrénovali, Fásty jako štěndo o něco méně, teoreticky, s praktickou ukázkou, jsme probírali zóny a já se snažila Fásta trochu přimět k soustředění :-).

O státním svátku jsme původně chtěli vyrazit do hor, letos jsme ještě neměli příležitost, protože Fást byl prcek a Basco měl zase problémy s kloubama. Nicméně to nedopadlo, protože v Jeseníkách i v Orlických horách bylo zrovna hnusně, tak až příští rok :-(. Vyrazili jsme aspoň do Toulovcových maštalí, což máme kousek a tak nevadilo, že se nedalo kochat žádnými výhledy. Fotky jsou v naší galerii na rajčeti.

Na přelomu října a listopadu se konal 5. kraťandí sraz v Horce nad Moravou.
Jak jsem se tešila na příjemné prostředí a dobré jídlo, tak jsem byla trochu zklamaná, nicméně přece si tím nebudu kazit fajn víkend. Obsluha byla nepříjemná a naprosto neochotná, ceny vysoké a to si ještě člověk musel při objednávání pokaždé vystát frontu u baru s paradoxním názvem Fofr bar.
Tak to bylo jediné mínus jinak skvěle připraveného srazu v čele s hlavní organizátorkou, neustále sršící vtipem, Erikou. Na jejích stránkách http://www.coromoro.estranky.cz přibývají odkazy na fotky. Mně se zatím nejvíc libí ty od chorvatských účastníků srazu, mají v sobě určitou romantiku. Všimněte si na nich Akiho kamarádícího se s koťátkem. Tenhle okamžik jsme ani nezaznameli, normálně Aki vraždí všechny kočky v okolí.
V rámci bohatého programu srazu jsme se věnovali tréninku agility, kousání, zasoutěžili jsme si v tradičním přivolání a tuneliádě. V přivolání mi Fástík udělal radost, v necelých 9 měsících měl v dospělých psech KK 4. nejrychlejší čas. Taky Aki se předvedl dobře, skončil 4. v tuneliádě také v dospělých psech KK. A s Erou jsme zase skončily 5. v tuneliádě fen KK. A jelikož se odměňovalo prvních 5 míst, odvezli jsme si i pěkné ceny. Broskovou jsem nepila asi od sedmnácti, tak si to zas jednou zopáknu :-). Bohužel svítící obojek byl za první místa, tak zatím si musíme vystačit s blikačkama :-).
Ani Basco se neflákal, podával na něj neobvykle rychlé výkony v přivolání i v tuneliádě a figurant Libor ho pochválil za kousání. Figurant Vašek zas chválil Fásta, který při obraně skákal metr vysoko a vyzkoušel si už i klín.
Noc byla divoká, „na kari“, rozuměj na karimatce ve společenské místnosti s dalšími x lidmi a jejich psy, se nelíp vyspal Basco, který měl svou klec a Fást s Akim, kteří zabrali naše karimatiky.
Rádi jsme všechny viděli a budeme se těšit zase příští rok. Teď budeme mít chvíli zimní pauzu, protože v dohledné době se nikam nechystáme.
03.11.2009 20:42:36
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one