Jak žijeme

Omlouvám se nemnoha věrným navštěvovatelům našich stránek, že v poslední době na našich stránkách nenašli žádné nové informace a děkuji za přízeň. Začala jsem aktualizací letošních akcí. Podle jejich přehledu jich mnoho není, přesto mám pocit, že se nezastavím. Pravdou je, že skloubit aktivity, kde by se vyřádili psi a zároveň realizovalo naše dítko, je čím dál těžší a není úplně ideální to násilím kombinovat. Občas nezbývá, než psy unavit třeba vyjížďkou na kole, a pak vyrazit na dětské hřiště, kam je většinou psům vstup stejně zakázán.

Jsem ráda, že jsme letos zvládli aspoň účast na pár agility závodech a že se mi s Nixem podařilo konečně zaběhnout zkoušku LA1. Zdá se, že ho konečně přestalo rozptylovat okolí parkuru a po druhé naší letošní (červencové) intenzivce v Krumvíři to na závodech v Petrově nad Desnou konečně dal. Dle mého očekávání, když už pěkně zaběhne, zvládne to bezchybně, ale bohužel srdcová záležitost to pro něho není, takže co se týče rychlosti, nepředře se :-). V Petrově se nám s Fástym také povedl asi náš letošní nejlepší běh, který, jak jinak, skončil diskvalifikací dvě překážky před cílem. Byla to tuneliáda - při prvním startu Fásty poněkud odstěhoval hned první překážku, takže start jsme opakovali, a pak valil o sto šest. Nemusel nic řešit, tak mu to svědčilo, bohužel pak jsme to tradičně zvorali, takže já se opět nedozvím, jak rychle vlastně běhá :-(.

Mimoto jsme v červnu vyrazili na závody do Blešna, kam jezdím tradičně ráda. Závody jsme si opět moc užili. To platí i o Petrově. Navíc oboje závody posuzoval náš kamarád a oblíbený rozhodčí Petr Pupík. V Petrově to snad kazila jenom ubohá kantýna. Párek v rohlíku není opravdu mé oblíbené jídlo, natož k obědu. V zápalu nadšení jsem se přihlásila na další nepříliš vzdálené závody do Prostějova. Mé nadšení posléze kazila hlavně předpověď počasí, protože teploty hodně nad 30 stupňů ne a ne pominout. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli pojedu, ale naštěstí Katka Lerlová postavila krátké a lehké parkury úměrně k počasí. I tady se Nixovi zadařilo a zaběhl svoji druhou LA1 zkoušku s obdobným výkonem. Jinak ze závodů jsem tak moc nadšená nebyla a od té doby nějak nemám chuť ani energii v agility nějak pokračovat, takže pauzujeme. Snad to přejde.

Mimo agility akcí jsme také vyrazili na pár dní na oblíbené Broumovsko. Bohužel člověk si to maluje, a pak je to úplně jinak. Z plánované túry je dvouhodinová procházka a psi se nudí a koukají, jak Jeník sbírá kamínky :-). Ale to už je život. Psi mají stále trochu lenošivější období a je to na nich trochu i vidět.

Teď se těšíme na nastávající sraz kraťand v Horce a taky na výstavu do Boleslavi. Snad to budou odpočinkové akce a užijeme si je všichni.

A takhle to vypadalo na Broumovsku:
IMGP4979.JPG
IMGP4990.JPG
IMGP4995.JPG
28. 9. 2015
28.09.2015 14:15:36
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one