Plánovaná štěňátka a aktivity posledních týdnů

V první řadě aktuální informace, Onyx byl vybrán jako budoucí otec štěňátek externího vrhu Krásné louky. Maminkou vrhu bude mladá temperamentní fenka Provence Krásná louka neboli Cofinka. Cofí se se svojí paničkou věnuje canisterapii a agility a je výstavně úspěšná.

Více informací a kontakt na majitelku zde:
Foto z klubovky

Foto z klubovky

I. Růžička
A nyní shrnutí posledních týdnů:

Přemluvila jsem Honzu, aby překonal svoji averzi vůči výstavám a zkusil vystavit Nixe na klubovce v Mladé Boleslavi konané 9. 11. Posuzování britskou rozhodčí Lisou Pettitt bylo lákavé. Nejen pro nás, na výstavu se přihlásilo 57 kraťand, z toho v naší třídě bylo celkem 6 psů. Snažili jsme se vystavování trochu trénovat, aby byli chlapi připravení, přeci jen to není jen tak. Zvládli to naprosto skvěle, posuzování bylo dlouhé, Nix se celou dobu vzorně předváděl a výsledkem bylo ohodnocení výborný 1, CAC a poté ještě další úspěch – Nix byl vybrán jako nejlepší pes celkově.
28. 10. se Honza s našimi pasáčky Nixem a Fástym přihlásil na trial v IHT1 v Dajaveře v Načešicích. Cílem bylo si závodění vyzkoušet a u toho také zůstalo. První šel Nix. Trať prošli celou, ale se spoustou stržených bodů za chyby, kterých se hlavně Honza nevědomě dopustil. Takovou náročnou trať ještě kluci neabsolvovali a podmínky posuzování byly docela přísné. Jako druhý pak šel Fásty. Už vyvedení z košáru bylo trošku neklidné, poté se pár oveček rozhodlo vydat za svými kamarádkami v ohradě v koutu pastviny, ostatní ovečky se posléze připojili také a Fástymu s Honzou se už ovečky nepodařilo z koutu pastviny vyvést. Tak snad příští rok. Pasení není tak úplně hračka, stát se může cokoli.

26. 10. jsme se na skok zajeli podívat do Horky nad Moravou na tradiční sraz plemene, kde jsme rádi viděli staré známé, poznali nějaké nové příznivce plemene a dohlédli na "uvedení" Nixíkova syna Ejsíka.

13. 11. 2013
15.11.2013 07:45:43
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one