Shrnutí akcí posledních týdnů

Tak popořádku, 22. 9. jsme pořádali 4. ročník neoficiálních závodů Lukovské tunýlkaření. Kromě organizačních povinností jsem také závodila s Fástym a na dva běhy zkusila vytáhnout i Nixíka. Kluk předvedl nečekané soustředění a jumping začátečníků zaběhl čistě na 2. místě. Vzhledem k tomu, že příliš intenzivně netrénujeme, krásný výkon.


Další, prodloužený víkend, jsme měli naplánovanou intenzivku agility s Martinou Konečnou. Nixík s Akim a páníčkem vyrazili v pátek na procházku s kraťandami do Habrovan. Sešlo se i psí příbuzenstvo – Nixíkova mamka a ségra a Akiho rodiče i s chovatelkou Helenou. Fásty zatím trénoval a to tak pilně, že si urval pátý drápek a strhnul polštářek, takže pak byl nucený ke 14ti dennímu klidu. Nixík se v sobotu také zapojil do tréninku a záludné sekvence zvládal celkem s klidem a důstojností jemu vlastní.

Další víkend jsem se byla podívat na vrcholné agility akci - Mistrovství světa v Liberci.
 
12. 10. pak náš páník vyrazil tentokráte na nepsí akci, ale k jejímu zdolání psí akce, dogtreky, určitě pomohly. Jednalo se o týmový závod dvojic – 5 Beskydských vrcholů, extrémní vytrvalostní závod. Se svým parťákem zdolali 123 km dlouhou trasu za 24:48 a skončili 44. z cca 300 týmů.


No a my s Fástym jsme 14. 10. vyrazili na agility závody do Blešna, kde se nám už loni velmi líbilo. Příjemné závody, běhavé parkury, krásné podzimní počasí a k tomu 1. místo ve zkoušce. Další dva běhy nám zhatily mé drobné chyby v odhadu, ale jinak se celkem povedly, bez nervozity to šlo lépe. Nyní se plánujeme hromadným psím akcím poněkud vyhýbat z důvodu rozšířeného psincového kašle, který by našemu kardiakovi Akimu určitě neprospěl.
17.10.2012 00:16:56
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one