Srpnové aktualitky

Srpen je téměř za námi a co se v něm událo? 10. a  11. 8. jsme byli s Fástym podruhé trénovat u oveček. Nixík si ve svém jednom roce zkusil premiérově pasení také. Zatímco pohrkaný Fásty stále nechápe, že nemusí pobíhat kolem ovcí stále dokola, Nixík je v klidu doprovázel. Zdá se, že jeho klidnější přístup by se k ovečkám mohl hodit. Trénování v Martínkovicích je spojeno i s procházkami po Broumovských stěnách. Tentokráte nám dělaly společnost dvě kraťandí slečny a také jedna pikardí slečna, zástupce plemene, které se prý v ČR vyskytuje v počtu 9.

Další den jsme nabalili tašky a vyrazili do Cvikova, kde se už pár let koná agility tábor pořádaný Alicí Glöcknerovou.  My tam vyrazili za naší dvorní trenérkou Marťou Konečnou. Čekalo mě 5,5 dne dvoufázového tréninku s Fástym a s Nixem a dvoje zkoušky agility. Měla jsem obavy, jak vše zvládne Nixík, který zde v pondělí „oslavil“ první rok svého života a který není na intenzivní práci zvyklý. Ač měl ve skupince 2 háravé feny, celkem se držel. I když doma trénujeme spíše na hračku, tady to jistil párek před čumáčkem, ale i ten občas selhal. Ve chvíli, kdy jsme na chvíli ztratili kontakt, se tu a tam rozlítával – jednou za psími kámoši, poté zas za okolostojícími lidmi. Ale zvládl to, a ač to bylo chvíli celkem přemlouvání, docela překvapil, že celý tábor ustál. Fásty běhal jako o život, výpadky byly také, ale jinak jsem maximálně spokojená. Pokrok je znát, ale stále je co pilovat. Využili jsme příležitosti zaběhnout si dvoje zkoušky a konečně se nám podařilo splnit podmínky pro přestup do LA 2. Ne že bychom tam teda zatím mířili.

Včera jsem vyjela s Fástym na závody ve Vysokém Mýtě.  První běh jsme zlomili rekord v počtu shozených latěk. První běh je vždycky Fásty nejnatěšenější, zběsilejší a já více nervóznější, ale toto byl masakr. Zřejmě laťky hůře držely ve žlábku :-). Druhý běh – zkouška, už byl o něco lepší. Poslední běh se nám téměř povedl s jednou chybou. Natloukla bych si, jak jsem to 3 překážky před koncem zvorala. Příště se třeba už ukážeme v lepším světle.

27.08.2012 00:10:28
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one