Tábor Svojanov, závody Vysoké Mýto

Tábor Svojanov, závody Vysoké Mýto - obrázek

Tábor Svojanov, závody Vysoké Mýto - obrázek

Po tříleté přestávce padla volba na výcvikový tábor ve Svojanově, pro Fásta to byla premiéra. Byla to naše letošní jediná letní dovolená, takže jsem plánovala brát tábor trochu odpočinkově. Musím uznat, že tento tábor je opravdu výborná škola pro psovody i pro psy. Jelikož program tábora byl neustále nabitý, čas na nudu opravdu nezbýval, a když byla volná chvilka, tak jsme s Fástym relaxovali, abychom po více než týdnu nepřijeli domů zcela zhuntovaní.

První noc jsme se moc nevyspali, takže chuť ráno vstávat na stopy nebyla, ale už na druhý den jsem si nařídila budíka na 05:40, a tak to zůstalo i dalších pět dní. A bylo nás dost, kteří se o své dovolené každé ráno v 6 hodin pravidelně scházeli vyrazit stopovat. Fásta stopování baví a je velice soustředěný. Bohužel po návratu domů se zase potýkáme s nedostatkem času a neznalostí míst, kde by se dalo stopovat.

Agility tréninky probíhaly dvakrát denně a i tady se mi potvrdilo, že Martina Konečná je instruktorka, která mi momentálně maximálně vyhovuje. Identifikovali jsme několik problémů a snažili se trénovat tyto situace. Další pokrok při jejich odstraňování je momentálně na mně.

Několik lekcí poslušnosti jsme absolvovali u Pavla Hrobaře. Ze začátku Fásty jako obvykle celou hodinu proštěkal, nudil se, protože se cvičilo individuálně a museli jsme čekat. Nicméně v průběhu 3. lekce štěkot najednou ustal a posléze si už jen tak občas poštěkával, což považuji za velký úspěch a doufám, že nám to vydrží. Další dvě lekce poslušnosti jsme trávili se Stáňou Jansovou a tyto lekce byly víceméně pro mě, pro mé sebevědomí a psychiku. Stáňa má totiž úžasný smysl pro psy, a tak mi ujasnila, že Fásty je skvělý pes a že problémem v našem tandemu jsem jenom já, poněvadž se neustále snažím dopředu něco řešit a vidím katastrofické scénáře. Moc děkuji za tyto lekce a budu se snažit mít Stánina slova neustále na paměti.

Dále si Fásty párkrát zaběhl coursing, panička se učila házet frisbee. Do závěrečné soutěže ve frisbee jsme se zbaběle nepřihlásili, až doma jsem si ověřila, že jsem se za těch pár hodin tréninku trochu házet naučila a že Fásty chytí i lecjaký špatný hod. No nic, tak snad příště. Ještě bych ráda vyzdvihla účast pana Ladislava Macha, který přijel původně na jeden den, aby nám udělal přednášku a předvedl výcvik se svým psem a nakonec zůstal ještě mnohem déle. Nečekala jsem, že člověk na takové výcvikové úrovni cvičí se psem veskrze pozitivně, důmyslně a že je to opravdu příjemný člověk. Zajímavé byly i „povahové testy“, kterými jsme prošli v sobotu. V neděli se pak konaly táborové závody v agility. Asi nám Martina navrhla nějaký moc lehký parkur, protože se nám ho podařilo zaběhnout jen s jedním odmítnutím a nediskvalifikovat se. Bylo z toho třetí místo mezi závodníky. Na táboře se sešla parta opravdu příjemných a milých lidí, sledovala jsem trochu i výcvik začátečníku v agility a velice mě těšilo, když jsem viděla, jak se všichni snaží a jaké pokroky za týden udělali. Jedinou stinnou stánku vidím asi v areálu, který se za těch pár let vůbec nezměnil, terén na běhání je snad rok od roku horší, ale i to se snad časem napraví. Za sebe můžu říct, že bych se do Svojanova příští rok ráda vrátila.

A ještě info k našim dalším letošním závodům, tentokrát už žádné dvojzkoušky, ale závody v blízkém Vysokém Mýtě. Zkoušku stavěl Zdeněk Spolek, open a jump náš kamarád Petr Pupík. Jelikož bez diskvalifikace zaběhnout parkur se nám zatím stále nedaří, musím být spokojená i s malými úspěchy. Slabým článkem jsem samozřejmě já, Fástymu jsem se pletla, nedávala včas povely, jednou jsem taky zaspala. Ale odložení fungovalo skvěle, zóny byly v rámci možností také dobré, stíhala jsem francie, na které byly tyhle pěkné běhavé tratě přímo stavěné a nervózní jsem už tak moc nebyla. Časem to snad všechno vyladíme.

Tak a teď ještě nějaké nové fotečky a video. Fotky z červencové vycházky v Orlických horách jsou na  http://lenulena.rajce.idnes.cz/ a fotky z nedávné pozdně letní vycházky do okolí jsou v rubrice fotogalerie/portréty na těchto stránkách. Videa moc netočíme, tak aspoň jedno tréninkové, které točila Zuzka Klimešová. My jsme někde mezi 5. a 7. minutou: http://www.youtube.com/watch?v=8h0qwmaI66A&feature=channel_video_title.

28.08.2011 23:37:55
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one