Tak začnu štěňátky. Únorové krytí bylo úspěšné a 10. 4. se ve stanici z Roztockého zámku narodilo 6 štěňátek - 3 psi a 3 fenky. Všechna štěňátka jsou už zadaná.
Něco k událostem minulým, kterých ale moc není, neb času na sportování a další aktivity s pejsky bohužel moc nezbývá.

Na konci března se Honza s Fástym a Nixem zúčastnili dogtreku Po stopách toulovce. Jelikož netrénovali, dali si pouze mid. S několika kilometrovým blouděním navíc úspěšně dorazili do cíle.

Na domácí trénink agility taky nezbývá čas ani energie, tak jsem se aspoň přihlásila na intenzivku k Míše Sýkorové do blízké Moravské Třebové. Fásty byl nadšený, že mohl své lenošení na gauči vystřídat za pořádnou akci a Nix se taky snažil a za mňamky i něco předvedl, byť na některých fotkách se tváří ve stylu "proboha, do čeho mě to nutíte :-)".
DSC_0116.jpg
DSC_0099.jpg
17. 4. 2015
DSC_0030.jpg
DSC_0081.jpg
Očekávaná štěnda po Nixíkovi a Týně (Cortina) by se měla za měsíc a kousek narodit v chovatelské stanici z Roztockého zámku. Držíme pěsti.
28. 2. 2015
Jedno foto z našich zimních procházek, občas na ta kočárek není, tak musíme s krosničkou.

Také jsem aktualizovala rubriku akce a přidala ty, na které se určitě chystáme.

23. 2. 2015
IMGP4152.JPG
Úspěšná byla naše letošní podzimní výprava do Boleslavi 23. 11. Speciální výstavu tu posuzovala německá rozhodčí Heidi Müller-Heinz a Nix jí vyloženě padl do oka s výsledkem ve třídě vítězů: CAC,Vítěz speciální výstavy, BOB, 2.BIS a kromě toho taky člen nejlepší chovatelské skupiny Krásná louka. Nix tu také splnil podmínky pro udělení Klubového šampiona krásy.
IMGP3929.JPG
IMGP3916.JPG
3. 12. 2014
I letos jsme vyrazili na Evropskou výstavu, jelikož do Brna to máme kousek, i když cesta tam je většinou malý horor, což se potvrdilo i tentokrát. Onyx byl přihlášen do třídy šampiónů, kde měl devět dalších konkurentů. Umístil se na čtvrtém místě. Na výstavě také zazářili potomci Nixe z obou vrhů - Scotty KL - Evropská naděje v dorostu a Hejsa Aylax Leneli (Ejsík) - CAJC ve třídě mladých. Ejsík také na sobotní speciálce splnil podmínky k udělení Českého junior šampiona, takže tímto nad taťkou boduje :-).

Kompletní fotogalerie z výstavy s podrobnými popisy je na stránkách CHS Jantárová hviezda, v níž žije taťka našeho Onyxe Loriseum Abreu (Bryš) a toto byla naše první příležitost vidět ho v celé jeho kráse :-). Z této galerie jsou i tyto fotky:
Onyx KL
Onyx KL
Scotty KL
Scotty KL
Hejsa Aylax Leneli
Hejsa Aylax Leneli
Loriseum Abreu
Loriseum Abreu
5. 11. 2014
Tak začnu poslední událostí z minulého víkendu, který jsme strávili v Martínkovicích a Broumově - kluci lehce potrénovali u oveček a v neděli nastoupili na zkoušku IHT1 v tradičním stylu. Jak napsal už Honza na Facebooku: "Nixík s klidem a rozvahou jeho vlastním na výborně a Fasty dělal čest svému jménu, bylo to opravdu zběsile, ale s odřeným čumákem udělal na dobře".

Víkend předtím jsme taky měli napilno. Naplánován byl dogtrekking long Krkonošská tlapka. Počasí udělalo své - celý pátek bylo na hřebenech Krkonoš vyloženě hnusně - vítr, déšť, zima. Honza si ještě natloukl koleno, tak pochod s Fástym po cca 40ti kilometrech zabalil. No a druhý den od dopoledních hodin - sluníčko a nádherné babí léto. Tak jsme si aspoň udělali společný výlet.
15. 10. 2014
Přes rodičovské a pracovní povinnosti si občas ještě najdeme čas na nějakou tu psí akci. S Fástym jsme se zúčastnili dalších tří agility závodů či zkoušek. Většinou s výsledkem diskvalifikován. Přiznávám, že na trénink není absolutně čas, tudíž závody beru tréninkově a jako možnost vyrazit do jiného prostředí :-). Není to špatné, ale k dobrému výsledku vždy něco chybí.

V srpnu jsme měli naši jedinou letošní dovolenou. V plánu byl trénink pasení oveček a výlety do skal. Největší odměnou to bylo určitě pro Fástyho, který mohl konečně pracovně vybít svou nahromaděnou neutuchající energii. Oba kluci si po dlouhém lenošení a zanedbávání řádně užili. Z vycházek toho nakonec moc nebylo. Počasí bylo opravdu nevyzpytatelné a s deštěm jsme toho s Jeníkem moc nepodnikali. Navíc pro samé pasení času ani moc nebylo.

Minulý víkend jsme byli pozváni na sraz štěňátek vrhu „S“ Krásná louka, jehož otcem náš Nixík je. Sraz pořádala Darja, majitelka Cofinky/Provence Krásná louka. Dorazilo všech 7 potomků a všichni si to užili.
Prozatím přidávám odkaz na fotky z dovolené:
Také jsem aktualizovala přehled akcí pro tento rok – viz rubrika „akce“.
IMGP3376.JPG
13. 9. 2014
Malý rošťák
Malý rošťák
Hlídač Basco
Hlídač Basco
V kraťandím obležení
V kraťandím obležení
Celá smečka
Celá smečka
Na výletě
Na výletě
Jeník půlroční
Jeník půlroční
10. 7. 2014
Tak, agility závody v Šumperku jsou za námi. Zahájení závodní sezóny i úmorné vedro přežil i Honza s Jeníkem. Neměla jsem velká očekávání, takže jsem bohatě spokojena. Fásty mi udělal radost, ze všech tří běhů mám dobrý pocit, dvakrát jsme dokonce skončili na bedně i s našimi chybkami, protože moc týmů se k cíli neprokličkovalo. Jen ten slalom Fásty nějak přehlíží. Nixík také nezklamal, asi si spletl parkur s výstavou nebo s místem k mazlení s ne/známými lidmi :-). Uvidíme, jestli se v závodním prostředí časem otrká nebo jestli bude dále dokazovat, že tenhle sport ho nudí :-).
Miaciscup8.6.14167.jpg
IMG_3124.jpg
Miaciscup8.6.14068.jpg
9. 6. 2014
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one