Nedalo nám to a vydali jsme se na další závody agility, konaly se kousíček od nás, v Letohradě. Aki obsadil 2. místo ve zkoušce LA 1 a 6. místo z 38 týmů v jumpingu. V openu Honza na chvíli zaváhal, kudy že vede ta trať, a byl z toho disk. To se zas Honza tloukl do hlavy :-). Basco opět nezklamal, užíval si sáhodlouhý čas na parkuru a stavěl na odiv svou krásu. Opravdu si to užíval :-). Teď s ním zkusí trénovat Honza a uvidíme, jestli pak nastane na závodech nějaká změna. Výsledky ze závodů jsou v rubrice naše aktivity/agility.

Zároveň se v Letohradu na agility závodech konalo malé kraťandí dostaveníčko. Počítám-li dobře, celkem se tam objevilo 11 kraťand. Fotky z venčení na louce jsou na http://lenulena.rajce.idnes.cz/Letohradske_dovadeni/.

7. 10. 2008 - Beagle dogtrekking Pojizeřím za sluncem - obrázek

7. 10. 2008 - Beagle dogtrekking Pojizeřím za sluncem - obrázek

Na víkend jsme si naplánovali výlet do Semil, kde agiliťáci z Be happy Semily v čele s Janou Vodvárkovou pořádali bíglí dogtrekking. Byla vypsána i kategorie pro krátkosrsté kolie a open. Do první se zařadil Honza s Akim, do druhé já s Bascem. Zvolili jsme si nejdelší trasu, která byla 40,9 km dlouhá, s tím, že to bude brnkačka, protože už tři cca čtyřicítky máme letos za sebou. Jediné, čeho jsem se obávala, bylo jít celou trasu dle pravidel se psama na vodítku či na šňůře. Ke konci už jsem fakt nemohla Basca z kopce brzdit a musela jsem klusat, což bylo snesitelnější. Můžu říct, že kopečky Českého ráje nám daly docela zabrat a že to byl zatím nejnáročnější pochod. Ještě že jsme měli tak skvělého navigátora, rozumějte Honzu, s kterým jsme neměli šanci zabloudit. Kromě nás s Bascem se ujal také dvou z dalších zúčastněných kraťand – Dupinky a Tesy s jejich paničkami. Navzdory předchozímu dešti a ranní mlze jsme se dočkali slunečného dne s podzimem v celé jeho kráse. Patřičně jsme se kochali podzimní přírodou, vesničkami, roubenkami, vyhlídkami i skalami a Honza vše dokumentoval. I tak jsme to celé zvládli za nějakých 9 hodin, 20 minut. Organizátorky vymyslely krásnou trasu kouzelnou přírodou Českého ráje, mapa, itinerář včetně popisu trasy byly dokonalé. V cíli nás čekalo milé občerstvení a večer bylo posezení v hospodě. Ráno se předávaly ceny a nikdo nepřišel zkrátka. Kromě vyhlášení výsledků všech kategorií a tras – Aki skončil 2. v kraťandách, Basco 4. v openu, byla rozdána řada speciálních cen. Honza dostal cenu zato, že dovedl Dupču a Tesu do cíle, Basco třeba zas za nejdelší chlupy. Byla to moc fajnová perfektně zorganizovaná akce (měli jsme dokonce k dispozici celý hotel), takže se rádi příště zúčastníme zas. Ale pro jistotu budeme ještě víc trénovat :-).

Fotky z akce jsou na: http://lenulena.rajce.idnes.cz/dogtrek_pojizerim_za_sluncem/.

29. 9. 2008 - dovolená Slovenský kras - obrázek

29. 9. 2008 - dovolená Slovenský kras - obrázek

Minulý týden jsme se konečně vydali na dovolenou. Středobodem naší cesty se stalo městečko Krásnohorské Podhradie ve Slovenském krasu. Nad městečkem se nachází kouzelný hrad Krásná Horka, a když ho v noci osvětlí, je to romantický pohled. Každý den jsme vyráželi na delší či kratší túry, zpravidla jsme nepotkali ani živáčka, pokud jsme zrovna neprocházeli vesnicí. Vesnice jsme raději prosprintovali vzhledem k neskutečnému množství psů za a někdy i před plotem. Navíc některé vesnice, nebo spíš jejich obyvatelé, nebudili na první pohled žádnou důvěru, takže rychle pryč. Ve Slovenském krasu je řada jeskyní, my jsme nebyli v žádné, ale 2 x jsme vyráželi na túru z okolí Gombasecké jeskyně a jednou od Domici. Nejhezčí a také nejnáročnější byla túra Zádielskou dolinou, která nabízela ta pravá panoramata, strmý výstup a ještě strmější sestup. Jinak je tato oblast hustě porostlá listnatými lesy, takže jsme si výhledů moc neužívali, na loukách zase hojně rostla jakási travina, která se na Basca lepila jak na suchý zip, takže jsme dost času trávili tím, že jsme ho mučili a „odtravňovali“. Také jsme byli v Betliari obdivovat rozsáhlý zámecký park a cestou domů jsme si zajeli na Spišský hrad, kde byla moc milá paní pokladní a dokonce navrhla, že psi můžou po hradě pobíhat volně. I když jsme nachodili spoustu kilometrů, Basco i Aki měli energie na rozdávání a ještě stíhali na našich cestách blbnout a rvát se jako koně.

Fotky ze Slovenského krasu jsou v nové galerii, přidala jsem i pár nepsích, které stojí zato.

20. 9. 2008 - Dubenecký pohár, MR kolií - obrázek

20. 9. 2008 - Dubenecký pohár, MR kolií - obrázek

V sobotu 20. 9. jsme se zúčastnili závodů agility v Dubenci, jehož součástí bylo MR kolií v agility. Hodnotil se součet 3. běhů - agility, jumpingu a speciálního jumpingu. Honza s Akim skončili celkově 6. z 9 zúčastněných kraťand (škoda, diskvalifikovali se v openu), my s Bascem jsme skončili 4. z 6 dlouhosrstých kolií. Basco se rozhodl, že tento den bude bojkotovat slalom a ve všech bězích jsme na něm ztráceli moře času. Akimu se povedla na výbornou zkouška, vybojovali si v ní 1. místo. Ostatní výsledky jsou v rubrice naše aktivity/agility. Na Akiho video ze speciální jumpu můžete mrknout u Darji zde http://uk.youtube.com/watch?v=SJ2EVhbxzEc.

V sobotu jsme s dalšími více  než 5000 účastníky absolvovali 40. ročník turistického pochodu Lanškrounská kopa. Zvolili jsme trasu 35 km a byl to dobrý tah. Naši trasu šlo jen 49 turistů, a jelikož vedla oklikou přes Lázek, vyhnuli jsme se všem davům. Zvládli jsme to v pohodě za 7 hodin.

Po údajně přechozeném zápalu plic diagnostikovaném v červnu, absolvoval nyní Aki vyšetření u kardiologa na VFU v Brně. Podobný výsledek jsme nečekali ani v tom nejhorším snu, doufali jsme, že vyšetření dopadne dobře a Aki bude v pořádku. Ale není tomu tak. Aki trpí dilatační kardiomyopatií. Pro Akiho to znamená konec jeho závodní agilitní činnosti, protože by to byl moc velký nápor na jeho srdíčko. Derniéra Akiho krátké závodní éry proběhne v Dubenci na MR kolií. Agility je pro Akiho takřka drogou a s Honzou tvoří moc šikovný tým, je to prostě veliká škoda. Budeme si aspoň společně užívat každého dne a doufáme, že jich bude ještě hodně. Naštěstí nám zbývají procházky a túry, které mu doktor doporučil.

9. 9. 2008 - Honza s Akim 2 x na bedně - obrázek

9. 9. 2008 - Honza s Akim 2 x na bedně - obrázek

V neděli jsme vyrazili na závody Skok za skokem do Prostějova. Akimu se o jeho 2. narozeninách dařilo. S Honzou skončili ve zkoušce 3. s jednou chybou a splnili 3. zkoušku LA1 na výbornou, čili podmínky pro přestup do LA2. Ještě více se jim dařilo v openu, zaběhli nádherný rychlý bezchybný běh a umístili se na 1. příčce všech závodníků kategorie LA. Bascovi běhy radši komentovat nebudu, je to prostě louda a výletník :-). Podrobnosti v rubrice naše aktivity/agility.

31. 8. 2008 - neoficiálky Podhorský skok - obrázek

31. 8. 2008 - neoficiálky Podhorský skok - obrázek

Včera se v České Třebové konaly neoficiální závody agility Podhorský skok. Z Lukové vyrazila početná skupina a skoro všichni alespoň v jednom běhu uspěli. Šance byly čtyři - hra, agility, jumping a Podhorský skok - "skok mohutnosti", kategorie byly také čtyři - bažantíci, začátečníci, pokročilí, veteráni a senioři. U nás se opět karta obrátila a úspěšnější byl Basco. V agility začátečníků doběhli pouze tři psi, Basco zaběhl pomalu, ale čistě a skončili jsme první. Jinak se nám ani Honzovi s Akim příliš nedařilo, ale zkušenosti se počítají :-). Tak uvidíme, jak se karta zase obrátí příští týden v Prostějově.

Včera jsme byli na agility závodech O Zlínský ranec. Nejvíce se dařilo Akimu s Honzou, ve zkoušce LA 1 skončili na 2. místě z 25 a mají tímto druhou zkoušku na výbornou. V openu skončili celkově 12. ze 38 závodníků všech výkonnostních kategorií.

Bascovi se ve Zlíně běhat nechtělo, při openu jsem ho dvakrát přemlouvala, aby pokračoval, dostali jsme mimo jiné trestné body za čas a skončili jsme 24. z 38. Nutno podotknout, že za námi byli už jen ti, co se diskvalifikovali. Ve zkoušce běžel Basco o chlup líp, bohužel jsme opravovali náběh do slalomu a díky tomu dostali opět pár bodíků za čas, takže zkouška dopadla na velmi dobře, 5. místo z 25.

Jumping skončil pro oba naše týmy svorně - diskvalifikací.  Aki nezvládl krížení za zdí a Basco si to celé odešel vycházkových tempem.

Podrobná analýza běhů je opět v rubrice Naše aktivity/agility.

17. 8. 2008 - agility závody O pohár Fitmin - obrázek

17. 8. 2008 - agility závody O pohár Fitmin - obrázek

V pátek a v sobotu jsme se vypravili po dvou měsících na naše druhé oficiální závody agility O pohár Fitmin do Žamberka. V pátek odpoledne nás uvítal vydatný slejvák, ve kterém jsme absolvovali prohlídku zkouškového běhu, o chvíli později jsme si ho zaběhli. Basco překvapil v obou zkouškových bězích. Navzdory tomu, že od doby, co mu diagnostikovali dysplazku, jsme trénink omezili a trénovali jsme kromě posledních dvou tréninků na emkových skočkách, v pátek zaběhl čistý běh a bylo z toho 4. místo, zkouška LA1 na výborně. Aki se skočenou zónou u kladiny doběhl také na výborně - 8. místo.

V sobotu za vytrvalých přeháněk a v drsných podmínkách (při posledním jumpu byl už parkur jedno velké bahniště), se dařilo ve zkoušce opět Bascovi. S jednou chybou – shozená cílová tyčka, si vyběhal 3. místo, takže máme druhou zkoušku na výborně a k tomu miniaturní pohárek. Aki s Honzou se při zkoušce hloupě diskli. Při openu Basca zaujala kolem parkuru jdoucí borderka, takže z toho byla diskvalifikace a při závěřečnému jumpu se mu už běhat nechtělo, byly z toho 2 chyby, 2 odmítnutí, trestné body za čas, a tím pádem diskvalifikace. Aki dopadl v těchto bězích lépe, v openu byl v largích celkově 16. a v jumpu v kategorii LA1 4.

Nicméně Honza je na sebe trochu naštvaný, že dělal hloupé chyby a chce si výsledky vylepšit, takže nám domluvil na příští týden další závody, jedeme do Zlína na Zlínský ranec. Tak uvidíme, jak se zadaří.

V souvislosti s těmito výsledky jsem aktualizovala rubriku naše aktivity/agility. Nicméně tabulka výsledků není zcela kompletní, zbytek až po zveřejnění výsledků stránkách KA ČR.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one