14. 6. 2008 - obrázek

14. 6. 2008 - obrázek

O víkendu jsme byli na 3,5 hodinové procházce s Hankou, Oskarem a jeho kámoškou Petynkou. Šli jsme okruh z Těchonína k tvrzi Bouda a zpět. Pár fotek je ve fotogalerii Výlety.

Také jsem aktualizovala seznam akcí, které plánujeme.

Tábor Svojanov 2008 - obrázek

Tábor Svojanov 2008 - obrázek

Hned po výletu s kraťandami jsme vyrazili do Svojanova na psí tábor. Tam nás čekalo také vysoké kraťandí zastoupení. Jen náš zlaťák mezi trikolorkami a plesniváky vynikal.

Honza s Akim se věnovali z důvodu Akiho rekonvalescence pouze agility, poslední tréninky už vynechali, protože Akimu nebylo dobře, pravděpodobně z vedra, které panovalo celý týden. A tak jsme raději nezůstali ani na nedělní závody. My s Bascem jsme se věnovali také agility, kvůli jeho kloubům jsme běhali na nižších skočkách, a pracovali jsme na odstranění bloku ze skoku dalekého. Udělali jsme dost práce, nemůžu však říct, že bych si byla jistá stoprocentní úspěšností. Basco si také párkrát zaběhl coursing, který miluje. V jednu chvíli mě svou touhou honit igelitový střapec strhl k zemi, což odnesli moje kraťasy. Byl tam s námi také bíglík Tim, kterému to výborně běhalo a kupodivu vůbec nezdrhal z parkuru (bodejť, když mu trenérka hrozila vrhem vodítka, košíku, bot apod.). S Timem byla na táboře také Aranka, kříženka dlouhosrsté kolie a louisianského leopardího psa, kterou si Lenka s Péťou na tábor vypůjčili z útulku. I Aranka si vyzkoušela agility a byla celkově v pohodě. Škoda, že se vrátí zase do útulku. Také s námi byla Hanka s Oskarem, Oskárkovi šlo vše jako obvykle na jedničku. Další do party byl Vašek s hovawartem Enlim, bohužel s nemocnou plotýnkou, takže toho moc nenacvičili, zato nám všem radili při stopách, kterým jsme se také věnovali. A v neposlední řadě doplňovali naše řady Silvie s Belou, které se věnovali poslušnosti. Nesmím zapomenout na uličku, kterou jsme si s Bascem párkrát zkusili, názornou ukázku a přednášku o vyhledávání drog zprostředkovanou zástupci mírovské věznice, respektive jejich psem, poslušnost, a dogfrisbee, které jsme si s Hankou alespoň jednou vyzkoušeli. Vypadá to efektně, ale naučit se házet asi bude dřina. Také jsme otestovali naše psy při noční avizaci. Basco, když už reagoval, tak vrtěl ocáskem, ale aspoň Aki by nás ochránil a potenciální útočníky by vyštěkal.

Abych to shrnula, bylo to moc fajn, takže díky všem organizátorům, výcvikářům i zúčastněným! A třeba zas za rok!

Fotky z tábora jsou ve fotogalerii Tábor Svojanov.

Kraťandí výlet 26. 7. 2008 - obrázek

Kraťandí výlet 26. 7. 2008 - obrázek

V uplynulých dnech jsme trávili naši první letošní dovolenou. Nejprve jsme vyrazili na kraťandí výlet do Třemošnice, který jsme spojili s návštěvou okolí zámku Žleby, narušovali jsme ukázku výcviku dravých ptáků v zámeckém parku a podívali jsme se na přehradu Seč od zříceniny hradu Oheb. Druhý den následoval samotný asi 10ti kilometrový okruh z Třemošnice, se zastávkou na hradu Lichnice. Počasí bylo úmorné, navíc se zaběhla jedna kraťanda, která dostala šok z rány od ohradníku. Naštěstí se kraťanda druhý den našla. Fotky z této akce jsou ve fotogalerii Výlety.

Do fotogalerie procházek jsem přidala fotky z nedělního okruhu z Horní Čermné do Sázavského údolí a zpět, na kterou nás vytáhla bíglí příšerka (mrkněte na jednu z fotek) a její páníčci.

16. 7. 2008 - obrázek

16. 7. 2008 - obrázek

Protože se teď tak trochu flákáme, nafotil páník aspoň nějaké statické fotky, které jsem vložila do nové fotogalerie nazvané Portréty. Také jsem přidala pár fotek z nedělní procházky po okolí do fotogalerie Výlety, procházky ...

Včera jsme byli s Akim na kontrole a podle pana doktora se jeho stav zlepšil, nicméně další 2 měsíce máme jet pouze na 50ti %ní výkon a nepřetěžovat ho. Poté podstoupí Aki kontrolní rentgen a my doufáme, že v té době bude už plně fit a bude moci pomalu začít pořádně závodit.

Včera jsem byla s Bascem v ZKO Javorka v České Třebové, kde jsme na výborně (s 92 body) složili zkoušku ZOP.  Detailní rozpis úspěšnosti jednotlivých disciplín je v rubrice naše aktivity/výcvik poslušnosti.

Dnes nebyl zrovna šťastný den. Absolvovali jsme s Bascem a Akim rentgeny. Basco byl v Hradci Králové u MVDr. Ekra na posouzení DKK a DLK s výsledkem DKK 3. stupně, což pro nás v podstatě znamená konec agility.

U Akiho se minulý týden objevily problémy s dýcháním. Dnešní rentgen odhalil prodělaný zápal plic, který zasáhl i srdce. Vedle toho mu bylo zjištěno zúžené měkké patro. Prozatím má 14 dní maximální klid, poté se uvidí. Pozitivní je, že mu náš veterinář provedl i rentgen DKK, který dopadl dobře.

Z výše uvedených důvodů musíme bohužel zrušit část naší dovolené, kterou jsme měli strávit na závodech a na táboře ve Dvoře Králové. Dále dle Akiho výsledků. Prozatím jsme předběžně naplánovali pochod KČT a coursing, oboje na srpen.

15. 6. 2008 - První agility závody Kostelec/Slemeno - obrázek

15. 6. 2008 - První agility závody Kostelec/Slemeno - obrázek

Tak za sebou máme první oficiální agility závody. Na svých prvních závodech se Aki v agility large umístil na nádherném 3. místě ze 33 psů. Běžel bezchybný, jistý běh s průměrnou rychlostí 4,58 m/s a stanul na stupních vítězů spolu s borderkami běhajícími v kategorii LA 3! A to běžel jako 2. v pořadí ze všech psů! Odkaz na video tohoto i ostatních Akiho běhů od Aničky Jakubů je na: http://www.vimeo.com/album/17733

Jumping a zkouška dopadly u Akiho taky dobře, padaly však nějaké tyčky, takže oboje 14. místo. Detaily jsou v rubrice Naše aktivity/agility.

U Basca jsem bohužel v pondělí zjistila, že má jakýsi blok skákat dálku a do soboty se mi ho odstranit nepovedlo. A jelikož skok daleký byl ve všech bězích, skončili jsme se třemi diskvalifikacemi. Nicméně Basco běžel celkem svižně a s chutí, fenky ho nezajímali, takže pokud se nám podaří provést něco s tou dálkou, tak snad ta zkouška brzy dopadne. Fotky jsou přidány do fotogalerie Agility. Jejich autorem je hlavně Michal Novák.

10. 6. 2008 - obrázek

10. 6. 2008 - obrázek

Víkend jsme strávili ve Větřkovicích trénováním agility na naší 3. letošní intenzivce. Opět jsme se naučili něco nového. Z plánovaných 4 tréninků v sobotu a 4 v neděli jsme bohužel v neděli kvůli dešti o 2 přišli. Místo toho jsme sledovali na dvd to nejlepší z loňského MS v agility a bylo na co se dívat. Co se týče našeho běhání, tak u Akiho jsou vidět stálé pokroky. A Basco - to je prostě Basco. Fenečky už ho skoro nezajímali, jen se mi párkrát začuchal, ale globálně vzato běhal dobře. Protože páníček byl v neděli indisponován, zkusila jsem si jeden trénink běhat i s Akim a že to byl zážitek. Na to, že spolu běháme minimálně, nám to šlo moc dobře. A že Lucka vymyslela zapeklité sekvence, prý pro profíky! Úplně jsem si užívala vedení na dálku, rearcrossy (křížení za psem), ne stálé vedení na ruku a otočky na čelo jako používám u Basca. Jen páníček mě sprdnul, že běhám moc pomalu a zpomaluju ho. No, mě to přišlo sakra rychlé. Holt změna. Ale i s Bascem jsem párkrát zkusila rearcross, který si většinou dovolit dělat nemůžu, a taky jsme byli po dlouhatánské době stopovat a to mu šlo výborně, až jsem z něj byla překvapená. Tak teď ještě v týdnu nějaký lehký trénink a v sobotu hurá na první oficiální závody.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one