Čas je stále tak trochu náš nepřítel, ale alespoň jsme si v poslední době udělali výlet do Čenkovic a kromě příležitostného domácího hopkání občas zajdeme trénovat do Moravské Třebové. Ne vždy se ale daří :-). Téměř po roce se chystáme na závody, tak až naše výkony uvidíte, nesmějte se :-).

Pár fotek na rajčeti:
4. 6. 2014
Čas utíká a štěňátka po Nixíkovi a Cofince se brzy rozutečou do nových domovů. Přejeme jim, ať se mají minimálně tak dobře jako jejich maminka a tatínek.

Není moc čas na velké akce, v poslední době jsme zvládli pouze moravskotřebovský Vandr, vzhledem k účasti dvou kojenců, jsme zvolili pouze dětskou trasu, ale pár hodin nám to zabralo. Foto z přebalování Jeníka u rozhledny Pastýřka za povzbuzování Nixe a Fásta zde:
IMG_4774.JPG
22. 4. 2014
Abysme mohli s Jeníkem vyrážek do přírody, pořídili jsme si nosítko. Kromě běžných procházek do polí, luk a lesů jsme už podnikli 12 km dlouhou procházku v okolí Kamenné Horky a také cca 15 km dlouhou procházku od Pupči z Kunic přes Lysice, kde byla zastávka v příjemné pizzerii na oběd. Mohli jsme tam s pejskama, byli vybaveni i na děti, dobře vaří, takže super kombinace :-).
IMGP2894.JPG
12. 3. 2014
1. 3. se Cofince a Nixíkovi narodilo 7 štěňátek. Přejeme Cofince, ať se brzy zotaví a štěňátkům hodně zdraví a milující páníčky.

Detaily zde:
2. 3. 2014
Máme doma Českého šampiona a je jím "překvapivě" Onyx. Včera s páníkem na mezinárodce v Brně získali čtvrtého potřebného CACe, a tím splnili podmínky pro udělení titulu.
Diplom  481.42kB
24. 2. 2014
Cofinka neboli Provence Krásná louka má potvrzenou březost. Nixíkova štěňátka se narodí přibližně za 4 týdny.
27. 1. 2014
Na přelomu roku dostal Nixík dáreček - přijela za ním nevěsta Cofinka - Provence Krásná louka. Obě krytí proběhla velice hladce, takže doufáme, že Cofča zabřezla a že se dočkáme kupy krásných štěňátek.

Detaily spojení naleznete zde:
Naši "smečku" rozšířil nový člen, tentokráte ne pes, ale malý človíček jménem Honzík. Narodil se 18 dní před plánovaným termínem, ale je zdravý a má se k světu. Více o něm v nové samostatné rubrice.
IMGP2599.JPG
5. 1. 2014
Všem přejeme úspěšný rok 2014, hodně zdraví a pohody!
PF 2014.jpg
28. 12. 2013
Konečně jsem se dostala k tomu, abych vytvořila galerii podzimních fotek. Výběr fotografií z říjnového trialu IHT1, z listopadové klubovky v Mladé Boleslavi a z intenzivky pasení v Načešicích od různých autorů + pár podzimních profilovek je přidáno do rubriky fotogalerie. Tři kompletní fotoalba jsou přidána na rajčeti.
20131116-IMG_6873.jpg
1. 12. 2013
V první řadě aktuální informace, Onyx byl vybrán jako budoucí otec štěňátek externího vrhu Krásné louky. Maminkou vrhu bude mladá temperamentní fenka Provence Krásná louka neboli Cofinka. Cofí se se svojí paničkou věnuje canisterapii a agility a je výstavně úspěšná.

Více informací a kontakt na majitelku zde:
A nyní shrnutí posledních týdnů:

Přemluvila jsem Honzu, aby překonal svoji averzi vůči výstavám a zkusil vystavit Nixe na klubovce v Mladé Boleslavi konané 9. 11. Posuzování britskou rozhodčí Lisou Pettitt bylo lákavé. Nejen pro nás, na výstavu se přihlásilo 57 kraťand, z toho v naší třídě bylo celkem 6 psů. Snažili jsme se vystavování trochu trénovat, aby byli chlapi připravení, přeci jen to není jen tak. Zvládli to naprosto skvěle, posuzování bylo dlouhé, Nix se celou dobu vzorně předváděl a výsledkem bylo ohodnocení výborný 1, CAC a poté ještě další úspěch – Nix byl vybrán jako nejlepší pes celkově.
Foto z klubovky

Foto z klubovky

I. Růžička
28. 10. se Honza s našimi pasáčky Nixem a Fástym přihlásil na trial v IHT1 v Dajaveře v Načešicích. Cílem bylo si závodění vyzkoušet a u toho také zůstalo. První šel Nix. Trať prošli celou, ale se spoustou stržených bodů za chyby, kterých se hlavně Honza nevědomě dopustil. Takovou náročnou trať ještě kluci neabsolvovali a podmínky posuzování byly docela přísné. Jako druhý pak šel Fásty. Už vyvedení z košáru bylo trošku neklidné, poté se pár oveček rozhodlo vydat za svými kamarádkami v ohradě v koutu pastviny, ostatní ovečky se posléze připojili také a Fástymu s Honzou se už ovečky nepodařilo z koutu pastviny vyvést. Tak snad příští rok. Pasení není tak úplně hračka, stát se může cokoli.

26. 10. jsme se na skok zajeli podívat do Horky nad Moravou na tradiční sraz plemene, kde jsme rádi viděli staré známé, poznali nějaké nové příznivce plemene a dohlédli na "uvedení" Nixíkova syna Ejsíka.

13. 11. 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one