Celý víkend jsme strávili na soustředění agility v Havlovicích. Trénink vedli střídavě Irena Kochová a Pavel Košek. V sobotu jsme absolvovali 4 lekce, v neděli 3 + závěrečný „soutěžní“ jumping. Chladné zamračené počasí sice nebylo příznivě nakloněno páníčkům, nicméně psům bylo ku prospěchu. Z dvaceti zúčastněných psů byly 3/4 border kolie. Naučili jsme se toho spoustu: řádně jsme procvičili stůl, s kterým jsme se dosud nesetkali, trénovali jsme hodně rozlišovačky, techniku, zdokonalovali jsme se v optimálním vedení psů po parkuru a trénovali řadu dalších věcí. Trénink byl opravdu náročný, a tak v neděli byla na řadě psů vidět únava. Ale i přes intenzitu tréninku se všichni psi i páníčci moc snažili. Na závěr jsme si dali „soutěžní“ jumping, složitější pro ostřílené závodníky a o něco lehčí pro ostatní, tzn. i pro nás. A jak to dopadlo? Řada psů se diskla na rozlišovačce mezi dvěma tunely. Náš Aki doběhl s jednou chybou nejrychleji a porazil všechny psy v naší skupině. Basco zase jako jediný běžel čistý běh, s jeho rychlostí skončil čtvrtý, ale i to je pro mě veliká motivace k dalšímu tréninku. Máme z výsledků tohoto minizávodu opravdu radost, protože jsme se osobně přesvědčili, že i s jinými psy než jsou border kolie se dá dobře běhat ;-). Dostali jsme také řadu rad, jak trénovat a motivovat naše psy, a tak se budeme snažit se jimi řídit. Moc děkujeme Pavlovi a Irče za po všech stránkách perfektní víkend.

Fotky ze soustředění naleznete v nové fotogalerii a přibyla také videa z této akce. Další zhodnocení vývoje našeho trénování agility je v rubrice naše aktivity/agility.

Včera jsme byli na výměnném tréninku agility v Podhorce v České Třebové spolu s dalšími šesti psi z Lukové. V době tréninku byla pěkná kosa, což sice prospělo výkonu našich psů, ale výcvikářka Martina Kučerová za cca 4 hodiny tréninku všech skupin pěkně vymrzla. Nakonec jsme si zazávodili a každý si odnesl nějaké drobnosti. Děkujeme tedy paní Chrastilové a Martině, že nás pozvali a věnovali se nám.


Připravila jsem novou anketu, tak jsem zvědavá na vaše odpovědi. V minulé anketě hlasovalo 521 lidí na téma, které aktivity vás a vaše psy nejvíce baví. Na prvním místě skončilo agility s 19 %, poté procházky se 17 %, coursing s 15 %, flyball s 13 % a na posledním místě dogfrisbee, dogtrekking a jiné aktivity shodně s 12 %.


Také jsem aktualizovala plán závodů agility, kterých bysme se chtěli v dohledné době zúčastnit. Nicméně uvidíme, jak se budou dařit naše první závody a podle toho se budeme plánu více či méně držet.


Dále přidala jsem odkazy na stránky věnované agility a také odkazy na osvědčené internetové obchody.

7. 4. 2008 - obrázek

7. 4. 2008 - obrázek

V sobotu jsme vyrazili s Lenkou, Péťou a bíglem Timem na asi dvacetikilometrový okruh z Horní Čermné. Vyšli jsme nad Horní Čermnou, poté pokračovali lesními cestami nad Dolní Čermnou, zastavili jsme se u studánky a pokračovali kolem pastvin směr Petrovice, dále kolem další studánky směr Verměřovice a zpět na Horní Čermnou. Počasí se vydařilo a byl to příjemně strávený den. Na fotky se můžete podívat do fotogalerie do rubriky Výlety.

31. 3. 2008 - obrázek

31. 3. 2008 - obrázek

Včera jsme podnikli seznamovací procházku s Icy Krásná louka a jejími páníky Terkou a Liborem. Procházka se protáhla na tři hodinky, šli jsme okruh z Albrechtic přes Rychtářský les a Mezilesí. Trasa mohla mít tak 10 kilometrů, ale my se courali a kochali přírodou i našimi psy, ti zase společně divočili, prostě bylo to moc fajn. A protože Ajsinka má šikovné páníky, nafotili spoustu krásných fotek. Můžete na ně mrknout v březnové galerii Ajsí: http://www.atelierslunce.cz/kolie/index_nabidka.htm.

27. 3. 2008 - obrázek

27. 3. 2008 - obrázek

Včera jsme se rozloučili s naším kocourem perské činčily Džespim. Bylo mu 14 a půl roku a byl už hodně nemocný. Prožili jsme spolu hodně let, a tak je mi z toho smutno.

O Velikonoční neděli jsme vyrazili na túru z Lanškrouna přes Nepomuky, Sázavské údolí a Výprachtice do Čenkovic. Vycházeli jsme za polojasného počasí a bořili se do bahna, k cíli naší cesty jsme šli několik kilometrů do kopce boříce se do třiceticentimetrové sněhové nadílky. Celkem jsme našlapali asi 20 kilometrů a bylo to celkem náročné, převýšení výchozí a cílové pozice bylo asi 550 m. Basco s Akim nalítali kilometrů ještě více, protože nadšeně řádili v hlubokém sněhu. Pár fotek je ve fotogalerii v rubrice Výlety.

Také přibyla poslední fotka do fotogalerie Jak rostl Aki.

12. 3. 2008 - obrázek

12. 3. 2008 - obrázek

Na avizovaném pochodu Hledání Stromoucha jsme kvůli vichřici Emmě bohužel nebyli, další pochody KČT v našem okolí budou až v květnu, tak snad nám některý z nich vyjde. V brzké době ale určitě podnikneme nějakou túrku sami. Tak aspoň přidávám fotku z poslední delší procházky na Kozlov a taky jednu Akiho válecí fotečku.

Z procházky na Kozlov

Z procházky na Kozlov

Slunečné počasí uplynulého víkendu nás nenechalo odpočívat, a tak jsme si dali řádně do těla a Bascovi a Akimu do kožíšku. V sobotu jsme blbli na cvičáku s tunelama, poté následoval trénink u Martiny. Ukázalo se, že na Basca toho bylo moc a ke konci už se mu nechtělo skákat. Když jsme ho doma ještě převážili, řekli jsme si, že s jeho kondicí musíme něco udělat, a tak jsme po odpočinku vyrazili ještě na kolo. Pesani toho měli plný brejle a pánící jakbysmet, nicméně páníci se šli ještě dále ničit na squash. Na kolo by to chtělo vyrazit častěji, tak snad se nám to bude dařit.

Druhý den jsme jeli na cvičák přezkoušet poslušnost (příprava na ZZO). Basco byl značně začuchaný, a tak nepřišel na přivolání, při odložení za pochodu zůstal stát a čuchal. No a s aportem to bude ještě asi na dlouho, musím na něho opatrně. Aki tentokrát při odložení vydržel ležet, když cvičící pes prováděl jím oblíbený aport, nicméně na jeho štěkání už reagoval sednutím. Zato aport mu šel moc dobře, a tak si ho výcvikářka předběžně napsala na zkoušky ZZO začátkem května. Páníčka ovšem poslušnost moc nebaví, a tak by rád, aby s oběma pejskama cvičila poslušnost panička. No uvidíme. Dnes mám ještě v plánu zkusit si, jak by nám s Bascem šlo BH. Pokud bude na místě cvičení zajímavé čuchání, tak to je bez šance. A jelikož při dlouhodobém odložení při BH má být psovod vzdálen 30 kroků a ještě k tomu zády ke psovi (což jsme zatím necvičili), taky to taky asi nepůjde nacvičit hned.

Odpoledne jsme ještě využili k více než dvouhodinové procházce z České Třebové na Kozlov, takový nápad jsme neměli sami, koncentrace psů a nejen jich byla u výletní restaurace značná.

Také jsem aktualizovala akce, kterých se chceme zúčastnit. Je to víkendové soustředění agility v Havlovicích a závody agility ve Dvoře Králové. Nicméně do těchto závodů nás čeká ještě moře práce, tak snad bude dost chuti, času, zdraví a možností pořádně trénovat. Studuji teď tréninkové plány, metodiky, rady a zjišťuju, jak moc toho ještě absolutně nezvládáme. Přidala jsem do rubriky odkazy stránky, ze kterých čerpám a kde je spousta užitečných rad. Všem agiliťákům doporučuji (pokud je už nemají ve svých oblíbených).

V sobotu 1. 3. plánujeme vyrazit na pochod Hledání Stromoucha se startem a cílem v Ústí nad Orlicí (http://www.lansperk-sbor.cz/)
. Vypadá to na trasu 25 km a účast přislíbili i někteří agiliťáci z Lukové, tak by to mohlo být fajn. Ještě se ukáže, co na to počasí.

Poslední dva víkendy byly rušné: minulý víkend jsme absolvovali sobotní trénink agility, nedělní výcvik poslušnosti a odpoledne asi 15ti kilometrovou procházku z Rudoltic do České Třebové a jízdu motoráčkem zpět.

Tuto sobotu jsme ráno trénovali agility, odpoledne jsme byli na kousání v Letohradě. V neděli jsem byla s Bascem na letohradském závodě Zlatá kost a Honza byl s Akim na tréninku agility u Martiny Kučerové a poté na kousání na lukovském cvičáku. Oba kluci dostali pořádně zabrat a panička taky. Podrobnější referát je v rubrice články.

Pár fotek z procházky a ze Zlaté kosti je přidáno do fotogalerie do rubriky Výlety, procházky, dovolené a do rubriky Různé.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one