Byla aktualizována rubrika Naše aktivity.Turisty upozorňuji na podrubriku Turistika, kde je uvedený přehled turistických akcí KČT konaných v okrese Ústí nad Orlicí. Pokud by se k nám chtěl někdo na některou z nich připojit, budeme rádi. O pokrocích výcviku Basca a Akiho a o plánech na tento rok si můžete celkem obšírně počíst v dalších podrubrikách.

Dnes jsme se po delší době vydali s Bascem na výstavu. I když Basca vystavovala  zkušená handlerka, nebyl opět z výstavního ruchu zcela ve své kůži. Protože mu byly před týdnem 2 roky, spadal už do třídy otevřené. Posudek: výborný 3, rozhodčí Josef Matějek. 

 

Byla aktualizována rubrika akce. 

 

Novinky

Basík v neděli dovršil dvou let!

Akoušek dnes podstoupil na stomatologii VFU v Brně u MVDr. Fichtela zbroušení špatně rostlého zubu. Doufáme, že po prodělaných zákrocích, anesteziích, spoustě léků a injekcí v posledních třech měsících bude mít na dlouhou dobu pokoj.

Byl přidán odkaz na nové stránky kamárada bígla.

O vánočním volnu jsme nezaháleli. Aki byl na vytáhnutí stehů, ale ještě tři týdny má být pro něho skákání tabu, no vysvětlete to takovému háděti. S Bascem jsme byli dvakrát na kousání a na agility tréninku, Aki byl s námi, alespoň se pořádně vylítal s psími kamarády. Také jsme byli na návštěvě na Hané u Silvie a Vaška a podnikli jsme asi 4,5 hodinovou procházku z Náměště na Velký Kosíř a zpět. Škoda, že viditelnost byla špatná, a tak jsme si Hanou moc neprohlédli. Ale příjemně unavení jsme byli všichni. Pár fotek z vycházky jsem přidala do fotogalerie Výlety, procházky ... a také jsem přidala jednu "relaxační" fotku  do fotogalerie Různé.

PF 2008

PF 2008

Přejeme všem krásné Vánoce, v novém roce mnoho šťastných chvil prožitých s vašimi psími kamarády a mnoho úspěchů na poli sportovním i výstavním.

Na stránkách Skipa a Odieho pod odkazem http://www.collie-smooth.com/ak071125 jsou uveřejněny krásné fotky z listopadového srazu krátkosrstých kolií. Doporučuji k prohlédnutí fotky č. 59, 60 a 70 - 75. Tam to našim pesanům moc sluší :-).

Klubový závod v ZKO Luková

Dnes jsem se s Bascem zúčastnila klubového závodu naší ZKO. Soutěžili jsme v poslušnosti, v překážkovém běhu a ve "skořápkách" - hledání salámu. Basco byl ve všech disciplínách ohodnocen výborně a stal se vítězem skupiny pokročilejších závodníků, i absolutním vítězem celého závodu. I když to byl jen takový sranda závod, mám z Basca velikou radost. 

Škoda, že Aki ještě není zcela fit, a tak se letos nezúčastnil. Na vytáhnutí stehů po kastraci máme jít až koncem prosince.

Ve čtvrtek podstoupil Aki z preventivních důvodů odstranění varlat z tříselných kanálů. Už se má zase čile k světu, ale minimálně 14 dní musí mít klidnější režim.

9. 12. 2007 - obrázek

9. 12. 2007 - obrázek

Na minulý víkend jsme původně plánovali turistický pochod pořádaný KČT. Vzhledem k deštivému počasí jsme nakonec vyrazili na pochod neorganizovaně ještě s Péťou Pupíkem a jeho bíglem Timem. Zvolili jsme trochu vyšší polohu - od rozhledny na Suchém vrchu jsme se pár set metrů brodili půlmetrovým sněhem, poté už byla cesta pohodlnější. Naše trasa vedla kolem tvrze Bouda a několika dalších pěchotních srubů. Tří a půl hodinová procházka ve sněhu nám dala zabrat, Basco i Aki po návratu domů upadli do zaslouženého spánku.

27. 11. 2007 - obrázek

27. 11. 2007 - obrázek

Víkend jsme měli celkem nabitý. V sobotu jsem byla s Bascem a Akim s dalšími 7 lidmi z lukovského cvičáku na dvouhodinové procházce kolem Lanškrouna. Někteří ze zúčastněných vzali na procházku své psy, jiní potěšili psy z útulku a vzali na procházku je.

V neděli jsme vyrazili do Hradce Králové na sraz majitelů a přátel krátkosrstých kolií. Program byl kvůli nepřetržitému sněžení lehce zkrácen, ale psi byli spokojení a řádně se vylítali, proběhla soutěž o nejrychlejší přivolání a kdo chtěl, potrénoval agility. Aki se shledal se svými třemi sourozenci a s mámou Berry. Sešlo se rekordní množství 55 kraťand. Pokud chcete vědět další podrobnosti, najdete je na stránkách www.coromoro.estranky.cz/stranka/seznam-na-sraz-_.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one