Do rubriky Výlety, procházky, dovolené jsem přidala fotky z naší „sněžné výpravy“ a fotky z řádění Basca a Akiho v prvním listopadovém sněhu,  pár fotek přibylo do rubriky Obrany.

Aktualizovala jsem také plánované akce, kam přibyla výstava a  tábor.

Sněžná výprava

V neděli jsme vyrazili s kamarády Silvií a Vaškem a jejich hovawartem Enlim a kříženkou Belou na toulky přírodou našeho okresu. Trasu naplánoval Vašek. Start byl pro nás na nádraží v Dlouhé Třebové, pro Silvu s Vaškem na Lhotce v České Třebové. Na úvod jsme se zahřáli při prudkém stoupání v hlubokém sněhu a napojili se na turistickou cestu vedoucí na Andrlům chlum, z Andrlova chlumu jsme pokračovali směr Kerhartice, Říčky, Klopoty, Dobrá Voda, Rviště, kde jsme se zastavili pro výbornou medovinu. Pár litrů ve skleněné láhvích se pěkně proneslo, ale stála za to. Dále jsme se vydali do Perné a do Brandýsa nad Orlicí, kde jsme po zhodnocení našich fyzických sil usoudili, že zhruba 25 ušlých kilometrů za pět a půl hodiny chůze, místy v hlubokém sněhu, by nám i našich psům mohlo stačit, takže jsme vyhledali restauraci, kam nás s našimi čtyřmi psy pustili a den završili dobrým jídlem a pitím. Výlet se povedl, obloha byla jako vymalovaná, teplota kolem nuly, psi vylítaní a my příjemně unavení. Basca a Akiho čekal ještě jeden zážitek, a to premiérová jízda vlakem. Vlak měl, jak jinak, zpoždění,  ale naštěstí jsme utahaní a zmrzlí nemuseli čekat moc dlouho. Pesanům jsme nasadili jimi neoblíbené košíky a nastrkali je do vlaku. Trošku horší bylo vystupování, ale zvládli jsme to.

A zatímco po návratu domů Basco a Aki spali jako zabití a my popíjeli horkou medovinu, o 1000 km dál se nám klubal na svět první synovec. Vítej na světě, Fabio!

Jestli vyjde počasí, vyrazíme v sobotu s Bascem a Akim na procházku se psy z lanškrounského útulku a za další týden se chceme zúčastnit Skobáckého putování se startem v Ústí nad Orlicí. Taky plánujeme další výlet se Silvou a Vaškem v době mezi vánočními svátky, tentokrát u nich na Hané.  

Do fotogalerie do rubriky Výlety, procházky … přibyly fotky z procházek. Pod názvem „zima v říjnu“ jsou fotky z procházky kolem Suchého vrchu, kde to v říjnu vypadalo přesně jako loni o Vánocích. Pod názvem „podzimní“ jsou fotky z dnešní prosluněné procházky po blízkém okolí, které jsem se já bohužel nezúčastnila :-(.

Dále jsem vytvořila rubriku videa, kde je zatím skromně k přehrání jedno loňské video pod „pracovním názvem" David a Goliáš aneb "zimní hra". Doufám, že další videa brzy přibudou.

A co se u nás děje? Řekla bych, že jsme najeli na zimní režim. Co taky zbývá, když se stmívá brzy. Budeme se muset snažit všechno dohnat o víkendu a těch pár zimních měsíců trochu odpočívat. Tréninky agility zatím míváme jednou, občas dvakrát týdně. Už jsme si domů pořídili i nejtěžší překážku, slalom, ale chtělo by to aspoň ještě nějaké skočky. Stále chodíme na kousání. Zatím jsme stále ve fázi rozvíjení kořistnického pudu – na hadřík nebo na klín. Také trénujeme poslušnost, ale u Basca si nevím rady s aportem. To Aki by ho mohl učit, jak na to … Naštěstí už budeme i s Akim chodit v neděli na cvičák do Lukové až od půl desáté, takže se konečně po roce a půl v neděli trochu vyspíme :-)). Stále chodíme pilně stopovat, Aki si nedávno při stopování nevšiml ani okolo nás jdoucího koně, což by bylo normálně nemyslitelné.

V nejbližší době máme v plánu zajet na návštěvu a podniknout delší prochajdu po Hané a taky pojedeme na sraz kraťand do Hradce Králové. A až napadne sníh, pořídíme si konečně běžky a budeme na nich s Bascem a Akim brázdit okolí. Pevně doufám, že se při tom nepřizabiju ;-).

Konečně jsem zpracovala povídání o naší dovolené, najdete ho v rubrice Články, podrubrika Švýcarsko 2007.

Zpáteční cestu z dovolené jsme spojili s návštěvou v chovatelské stanici z Mlýnského úvozu v Chrástu u Plzně, odkud máme Basca. Basco se setkal se svojí sestrou Brendou, s mámou Gery i s dalšími členy tamní smečky. Ségra je šikovná, už má složeny zkoušky ZOP a ZZO a pilně trénuje agility. Trénovat může i na zahradě, kde mají postaveny překážky. Také jsme se pokochali sedmitýdenními štěňátky od Gerynky. Takovou krásnou chlupatou kuličku jsme si taky před nějakou dobou vezli domů. Prohlédli jsme alba, popovídali a sourozence vyfotili. Fotka s Brendou je ve fotogalerii v rubrice Různé.

Také jsem přidala aktuální fotku do rubriky Jak roste Aki.

 

Švýcarsko.jpg
V druhé polovině září jsme se vypravili na zaslouženou dovolenou do Švýcarska. Fotkami hor i našich psů se můžete pokochat ve fotogalerii.
 

O víkendu se konalo v Žamberku Mistrovství České republiky v agility, my jsme tam vyrazili v sobotu, a tak jsme bohužel nebyli přímo přítomni nedělnímu historickému okamžiku pro české kraťandy. Na stupně vítězů se poprvé v české historii probojovala kraťanda! V silné konkurenci borderek a účastníků mistrovství světa vybojoval Dejdy s Pavlem Koškem stříbro! Smekáme!

Uteklo to jako voda a dnes je tomu právě rok, co se Aki a jeho sourozenci z chovatelské stanice Modrásek narodili! Blahopřejeme!

 

Přidám pár informací o tom, co je u nás nového. Dvakrát týdně pokračujeme ve výcviku agility, Aki se začal učit skákat vysoké skočky. Po zkušenostech z tábora jsme se rozhodli připojit k našim pravidelným aktivitám obrany, na které chodíme k Vaškovi Ullverovi, a začínáme stopovat. Všechny aktivity Basca i Akiho baví a těší se na ně. Posledně mě Basco překvapil při agility, kdy nasadil u něj nevídané tempo. Možná mu víc svědčí chladnější počasí … Kromě toho procvičujeme průběžně poslušnost a každou neděli ji cvičíme pod dohledem výcvikářů v ZKO Luková. Na nás páníčky je toho celkem dost, tak doufám, že vytrváme a neodradí nás ani nepříjemné podzimní plískanice.

 

Zítra se chystáme s kamarády Silvií a Vaškem a jejich hafany na dálkový pochod Lanškrounská kopa. Také se nám blíží dovolená ve Švýcarsku – máme v plánu podívat se do Lichtenštejnska, do Švýcarského národního parku, do Bernských Alp a dalších míst dle počasí a fyzické kondice nás všech.

Do rubriky Články byla přidána krátká reportáž z výcvikového tábora ve Svojanově. Fotek moc nemáme, protože jsme usilovně makali, a tak na focení nebyl čas. Alespoň pár fotek najdete ve fotogalerii. 

Konečně jsem prošla všechna DVD s tisíci fotkami z tábora ve Dvoře a přidala je do nové fotogalerie. Až na poslední všechny fotil Ivan Růžička, www.collie-smooth.com. Fotky jsou označené zkratkou IR v popisu. Za fotky moc děkujeme, jsou perfektní!

Byl aktualizován přehled akcí, odkazy a rubrika agility. Byla přidána nová anketa.

Zhodnocení minulé ankety: nejvíce účastníků ankety (37 %) na téma Kam pojedete na dovolenou dává letos přednost dovolené v našich luzích a hájích a bude ji trávit se svým psem.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one