Do fotogalerie Jak roste Aki byly přidány fotky z posledních dvou měsíců, autorem fotky z července je Ivan Růžička.

Na stránce našich psů jsem doplnila všemožná jména, kterými naše miláčky oslovujeme.

Do odkazů byla doplněna Akiho ségra Leonka.

 

Výlet krátkosrstek a tábor ve Dvoře

Minulou neděli jsme byli na srazu krátkosrstek v Českém ráji. Naplánována byla procházka ze Sedmihorek na Hrubou Skálu a zpět. I když se jednalo o krátkou trasu, většina hafanů nalítala spoustu kilometrů. Hlavně náš Akouš byl ve svém živlu a honil se v jednom kuse s ostatními mláďaty. Menším adrenalinovým zážitkem byl výstup po strmých vysokých schodech na jednu z vyhlídek a zpátky dolů.

Po skončení akce jsme se vydali směr Dvůr Králové, Nový Svět, na tábor agility pořádaný Irenou Kochovou a Pavlem Koškem. Název Nový Svět opravdu sedí, areál je od centra coby kamenem dohodil a přitom je obklopen loukami a pastvinami. Trénovali jsme od pondělí do pátku ve čtyřech skupinách přibližně hodinu ráno a hodinu odpoledne. Po 3 dny jsme také měli možnost vyzkoušet si kousání a jedenkrát se šlo společně na stopy. Naši hafani se snažili a běhání jim šlo, i my jsme se snažili, abysme načerpali co nejvíc zkušeností od našich instruktorů. V pátek večer jsme odjeli domů a únava po 6 náročných dnech se projevila, psi prospali skoro celou sobotu a část neděle. Teď už jsou zase fit a zatím netuší, že za týden a něco vyrazí na další tábor, tentokrát do Svojanova.

Do fotogalerie byly zatím přidány fotografie z výletu do Českého ráje, většinu z nich nafotil Ivan Růžička (IR u popisu fotky), www.collie-smooth.com. Další fotky z výletu krátkosrstek najdete na www.collie.cz. Fotky z tábora budou přidány v nejbližší době. 

V sobotu 14. července jsme absolvovali v kategorii psů s PP s kohoutkovou výškou nad 40 cm  vořískiádu v Lanškrouně. Výtěžek byl věnován lanškrounskému psímu útulku. Ve všech kategoriích se sešlo přes 160 psů. V naší kategorii bylo deset psů – kromě našich kolií Basca a Akiho ještě dlouhosrstý Sorbon, čtyři RR (z toho jeden Ich., druhý Ch. a dva RR Agir a Edie z našeho cvičáku), hovawart Enli kamarádky Silvie a jejího přítele Vaška, novofundlandský pes a velký švýcarský salašnický pes (JCh.). V této zdatné konkurenci jsme do užšího výběru nepostoupili, ale na této akci nešlo ani tak o ceny jako o pomoc psímu útulku. Kamarádce Silvii moc děkuji, že se ujala předvedení Akiho, což byla pro oba výstavní premiéra J. Silvie později ještě předvedla svoji kříženku Belu a obsadily spolu krásné 3. místo v kategorii kříženců s kohoutkovou výškou nad 40 cm. První místo v této kategorii získala výcvikářka agility v Lukové Zita s kříženkou Ritou. Celý den mi také moc pomáhala moje skoro neteř Verča, která si vzala na starost klidnou Belu a Silvie mi tak mohla pomoct s o něco divočejším Akim. Další oporou byla kamarádka Jana, která nás při našem snažení fotila. Její fotky rozšířily naši fotogalerii v  rubrice Výstavy. Odpoledne jsme ještě vyrazili na  procházku kolem rybníků a pěkný den ve společnosti psů tak příjemně završili.

Do fotogalerie do rubriky Výlety, procházky, dovolené bylo přidáno pár fotek z procházky po okolí a z procházky na Kozlov.

29. 6. 2007 - obrázek

29. 6. 2007 - obrázek

V sobotu 23. 6. jsme se byli podívat na MVP v Brně. Výstavní premiéru tady měla Akiho sestra Ashami, zúčastnila se i mamka Berry. Po jejich předvedení jsme nechali sourozence a Basca trochu vylítat. Berry vše s nadhledem pozorovala. Na závěr nám psíci zapózovali - zleva Ashami, Aki, Berry.

Do fotogalerie byly přidány fotky z intenzivního tréninku agility ve Větřkovicích.

Abychom trošku pokročili ve výcviku agility, vyrazili jsme na dvoudenní intenzivní trénink agility pod vedením Lucky Dostálové a Jany Podolinské z OSA Vosa.

 

Vyrazili jsme už v pátek a po chvíli bloudění dorazili k Agility kempu ve Větřkovicích v okrese Opava, který se nachází na samotě pár kilometrů za obcí v blízkosti několika rybníků. V sobotu brzy ráno proběhla prezentace, následovaly dopolední a odpolední tréninky, mezičas byl vyplněn promítáním videa z dopoledního tréninku s komentářem a s rozborem chyb, po odpoledním tréninku proběhla soutěž a večer jsme se u táboráku pustili do společné výhry - špekáčků a vína. V neděli probíhal trénink v podobném stylu, kolem poledne zbyl i čas na slunění, povídání o agility a koupání pejsků.

 

Myslím, že jsme tam trhli dva rekordy - Aki jako nejmladší cvičící účastník (šlo mu to výborně), a dva nejuštěkanější psi na place :-))). Také páník tam docela vynikal v převaze ženského pohlaví psovodů. Zkušenosti jsme sbírali na vlastní kůži i sledováním výcviku mnohem pokročilejších agiliťáků než jsme my. Někteří psovodi byli na place dokonce takřka nepřetržitě, protože trénovali se dvěma psy, instruktorka Lucka celou dobu sršela energií. Víkend byl perfektně naplánovaný, zorganizovaný i vedený, lidé pohodoví, prostředí nádherné a zázemí bez chybičky, vše na výbornou. Určitě se do Větřkovic zase někdy vydáme.

 

Víkend jsme v pondělí cestou domů završili procházkou na hrad Helfštýn a koupáním v písníku v Nákle.  

Včera jsme absolvovali krajskou výstavu v Hradci Králové. Rozhodčí, paní Dolejšová, posuzovala velmi svižně, snad aby se vyhnula hrozícímu dešti. Nás chytl pořádný slejvák až po předvedení, ale někteří takové štěstí neměli. Fotky z výstavy nemáme, protože páník se snažil zabavit Akiho, aby neštěkal a nerozptyloval Basca. Dopadlo to dobře, Basco byl ve třídě mladých ohodnocený známkou výborný 1, vítěz třídy. V Hradci bylo (kromě rozmarů přírody) pěkně a my se tam snad zase za rok vrátíme.

Ve fotogalerii nyní najdete 66 fotek.

26. 5. jsme se zúčastnili Klubové výstavy kolií a šeltií, Basco byl v mezitřídě ohodnocen známkou V2. Akiho bráška Ashante Jammu byl v dorostu ohodnocen VN1. V Chropyni jsme sešli i s mamkou Berry, která se přijela na výstavu podívat. Po absolvování výstavy jsme vyrazili na krátkou procházku. Fotky z výstavy i z procházky byly přidány do fotogalerie.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one