Máme za sebou pořádání 5. ročníku neoficiálních závodů Lukovské tunýlkaření, které proběhlo v neděli. Vše se snad podařilo zvládnout ke spokojenosti všech a já mám radost, že i naši kluci si 2 parkúry zaběhli. Fástyho jsem udala Janče, majitelce tatínka Fajnouše. Jelikož Janini psi mají velmi podobný styl vedení, nebyl to problém. Fásty se plně soustředil a bylo mu jedno, s kým běží, hlavně že běžet může :-). V tunýlkaření prosvištěli tratí jako druzí hned za Janiným dalším psem, kelpiákem. Taťka byl 4. :-). Nixík si radostně zaběhl s pánečkem jako doskokan, jinak to nešlo, jelikož páník si hrál celý den na rozhodčího. I Nix mě potěšil, soustředil se na běh a nenechal se rozrušovat okolím.
8. 10. 2013
Magazín Klubu chovatelů collií a sheltií uveřejnil u informací z bonitace z Řepče dne 11. 5. 2013 nepravdivé zdravotní výsledky u našeho Onyxe. Onyx je CEA non-affected. Originál protokolu je přiložen u profilu Onyxe. Klub požádám o opravu.
2. 10. 2013
Dnes naši chlapci završili své letošní snažení u oveček a složili zkoušku HWT - herding working test. Nixík zdaleka neukázal, co umí, zřejmě i díky nervozitě páníčka. Fásty naopak příjemně překvapil, zřejmě že se od něho tolik nečekalo vzhledem k tomu, že teprve na sprnovém táboře pochopil, co je u práce s ovečkami žádoucí. Každopádně splnili oba a já jsem na ně i na Honzu pyšná.
IMGP1311.JPG
22. 9. 2013
Nechali jsme Nixíka otestovat na onemocnění DM - degenerativní myelopatie. Výsledky potrvdily, že je zdravý - G/G normal (non affected).
20. 9. 2013
30. srpna následovala výprava zastoupení Krásné louky na Evropskou výstavu v Ženevě. Onyx obdržel titul CAC ve třídě otevřené a res. CACIB. Poté už následovala zasloužená dovolená s výlety do Alp. Fotek je spousta a většina stojí za zhlédnutí, jelikož počasí bylo po celou dobu až kýčovitě nádherné.
28. srpna jsme vyrazili na cestu do Švýcarska. Cestou jsme se zastavili u štěňátek po Nixíkovi. Jeden z kloučků bude pod dozorem v našem rodném Lanškrouně.
Tropické léto přílišné aktivitě nepřálo. Poslední červencový víkend se v Jeseníkách konal dogtrekking Honza startoval s Fástym, kamarád Vašek s Nixem. Teplo nesvědčilo hlavně Honzovi, musel závod vzdát kvůli úpalu. I druhý tým závod zabalil a ukázalo se, že právě včas – Nix si strhl polštářek. Než se mu polštářek zahojil, musel ťapat na procházky s botičkou.

Od 12. srpna jsme strávili 6 báječných dnů v Martínkovicích a okolí. Na programu byl 2 x denně trénink u oveček, mezitím nějaká ta procházka. Vše se povedlo naprosto na jedničku, počasí akorát, výborné ubytování, bezvadné procházky a velké pokroky v pasení. Nixík se začínal koncem výcviku už malinko nudit, ale jeho výkony byly stabilně výborné. U Fástyho měl tábor ukázat, má-li cenu s ním v tréninku pokračovat, protože při našich předchozích trénincích k pokroku nedocházelo. Ukázalo se, že tento zápřah mu jednoznačně prospěl a ke konci už byl schopen odvodit v relativním klidu i celou trať se všemi prvky. V sobotu v táborových závodech Nixík obsadil 1. místo a Fásty prošel s odřenýma ušima také a poslední neskončil :-).

Další plánovanou akci – dvojzkoušky a mistrovství kolií jsme museli na poslední chvíli zrušit – Fásty začal 2 dny před akcí kulhat. Byli jsme na rentgenu, ale nic se nezjistilo. Teď má klidový režim a poněkud se nudí. Toto měla být naše poslední letošní agility akce. Bohužel. Od teďka si dávám „zdravotní“ pauzu a běhat začneme ve větší míře doufejme na jaře. Ale kluci mají i jiné aktivity s páníčkem, tak snad trpět moc nebudou.

Spousta fotek z tábora je v albu na rajčeti:
25. 8. 2013
Mladá Boleslav je na můj vkus trochu z ruky, ale naše chovatelka Tereza nás na výstavu lákala, jelikož výstavu posuzovala lotyšská rozhodčí Beata Petkeviča, prý specialistka na plemeno. Jsem ráda, že jsme tedy nejeli zbytečně a že se jí Onyx líbil a udělila mu titul CAC v mezitřídě. Vkus paní rozhodčí byl potvrzen, jelikož ještě větší úspěch sklidila mamka Julie a sestra O´Yess, která nejen že byla zvolena vítězem plemene, ale také se umístila 4. z celé 1. skupiny FCI.
nixMB2.jpg
22. 7. 2013
Nejdůležitější zprávou je, že Ayle a Onyxovi se narodila štěňátka. Vyklubali se 2 zdraví trikolórní kluci, přejeme jim hlavně zdraví a hodné páníčky.
Na konci června jsme vyrazili s Fástym zazávodit si do Probluzi. Výsledky jsou nevalné, moc se nám nedařilo. Jeden z problémů byl opět slalom. Bohužel se zdá, že slalom je problémem pouze na závodech, protože v tréninku má Fásty maximální úspěšnost. Závodní atmosféra zřejmě dělá své.

V tréninku pasení máme teď malou pauzu, ale dostali jsme domácí úkoly, na kterých je třeba pracovat.

Volný červencový víkend jsme využili k výletu do Žďárských vrchů, které ač jsou blízko, příliš neznáme. Cílem byl vrcholek Devět skal. Bylo tam krásně, takže se tam určitě rádi vrátíme.
Foto z výletu

Foto z výletu

16. 7. 2013
Konečně se nám podařilo nahrát záznam z tréninku u oveček, na kterém je i něco vidět. U Nixíka už to začíná vypadat pěkně, Fásty opět dělá čest svému jménu, z oveček je trochu v transu a stále nemůže pochopit, že méně aktivity by bylo ku prospěchu. Nix si už také zkusil praktické využití, když jsme potřebovali nahnat naše neochozené ovečky k odčervení.
05. 07. 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one