Pár fotek z tréninku pasení s Onyxem je přidáno v albu na rajčeti. Časem možná přibudou i nějaká videa Onyxe a Fásta.
Nejprve jedna radostná zpráva, Ayla Ayla Leneli je březí. Štěňátka ze spojení s Onyxem se očekávají v polovině července, více na stránkách majitelky.

Včera jsme absolvovali letošní další výstavu. Brala jsem to jako trénink vystavování, které nám dosud moc nešlo. Jsem maximálně spokojená, protože Nix se vystavoval přímo ukázkově. Nicméně paní rozhodčí se Nix příliš nelíbil. Uvidíme příště, co rozhodčí, to názor. Toto byla naše pátá výstava a tento posudek byl první s negativními body. Zajímavé je, že žádnému z psů našeho plemene nebyl udělen titul, a to ani ve třídě vítězů.

V posledních týdnech nezvládáme příliš trénovat, ale zato jsme zvládli neoficiálky v Uničově a závody v Šumperku. Nix se začíná na závodech rozkoukávat a prostředí mu dělá velké problémy – tu pejsci za parkurem, tu časoměřiči, tu se seznámit s panem rozhodčím. Vypadá to, že s tím budeme chvíli bojovat. Nutno říci, že jednu zkoušku v Šumperku téměř zaběhl bez chyby, kdyby se na áčku nerozhlédl a nespatřil bílé pudlice. Dvě překážky před cílem :-). Fásty poprvé běhal ve dvojkách a výkony byly pěkné, pokud neselže lidský faktor, tak bývají jeho výkony velice přesvědčivé. Poslední běh v dešti a bahně bych raději nepočítala. Bahno jsem měla až na hlavě, hnus.

Také jsme se zúčastnili intenzivky agility s rozhodčí Alicí Glöcknerovou a máme zas nějaké nové tipy, jak na kluky vyzrát.

Mimoto se snažíme pravidelně věnovat práci s ovečkami. Nix, nemá-li problémy s koncentrací, odvádí pěknou práci. Fásty je poněkud zběsilý, takže u něho bude trvat déle, než někam pokročíme.

Onyx - ze sobotní výstavy v Chropyni
Jen co byl Nixík uchovněn, už na něho čekala něvěsta. Matkou plánovaného spojení je Ayla Ayla Leneli, milá, kontaktní fenka, která se se svou paničkou věnuje záchranařině. Držíme pěsti, aby se březost potvrdila.
Začátek května je ve znamení Nixíka. Ve středu 8. 5. si zajel složit zkoušky vloh ovčáckých psů. Dnes 11. 5. se prezentoval na klubové výstavě v Řepči, za krásný výsledek v mezitřídě - výborný 1, CAC, děkujeme hlavně Terce, která svého odchovance předváděla. Poté jsme ještě absolvovali bonitaci a Onyx je tímto dnem uchovněn.
V rubrice fotogalerie/agility jsou přidány nové fotky z tréninku, které fotila Zuzka Klimešová.
13. 4. jsme po zimní pauze vyrazili na národní výstavu do Ostravy. Nixík byl z toho množství feneček poněkud rozvrkočený. Oproti podzimní Boleslavi to vypadá, že běhání v kruhu by nám už šlo, zato postoj Nixíkovi zřejmě nic už zase neříká. I když jsme byli ve třídě sami, vzhledem k nervóznímu předvedení V1 bez titulu. Jak typické pro mé předvádění psů :-(. Příště asi budu odbourávat nervozitu alkoholem nebo to zkusí Honza ...

20. 4. - závody v Kroměříži. Byť vstávání ve 4:30 je pro mě extrémně náročné, nakonec nelituji. Závody po všech stránkách velice pěkné, snad jen těch doskokanů a předskokanů mohlo být méně. S openem a jumpem jsem velmi spokojená, byť oficiální výsledky nic moc kvůli drobným nedostatkům, ale tak už to v agility bývá a u nás zvlášť. Ale Fásty mazal jak o život, soustředil se, perfektní zóny a na tom, co jsme pokazili, musíme zamakat. Nervozita byla na uzdě, což bylo znát. Paradoxně ve zkoušce, která se nám vůbec nepovedla, jsme byli 3. :-). V Kroměříži bylo také neplánované setkání kraťand - závodili 3, ale sešlo se nás tam celkem 9 kousků.
Kroměříž od Darji
Kroměříž od Darji
Máme za sebou s Fástym jedny dvojzkoušky a závody v Olomouci. Výkony nic moc, nervičky na pochodu a trénování jsme letos zatím taky moc nedali, tak se není co divit. Začínám mít pocit, že jinak už to na závodech ani nebude :-).

Více se dařilo Honzovi, který vzal Nixíka na jeho první dogtrekking. Šlapanický dogtrekking, 82,5 km, sněžení a sněhová pokrývka, teploty kolem nuly - na premiéru nic moc. Ale zvládli to, pašáci, za nějakých 18 hodin a kousek.
9. 3. 2013
Po zimním odpočinku, kdy jsme trénovali agility jen tak lehce na zahradě a věnovali se jiným aktivitám, jsme včera vyrazili na trénink s Marťou Konečnou do Olomouce. Kluci byli moc šikovní. Nixík potřeboval sice první běh spíše na to, aby se seznámil s přítomnými dámami, ale pak už poctivě překonával všechny sekvence. Ještě trochu potrénovat kruh a houpačku a zapracovat na slalomu a bude pomalu připraven na závodní premiéru. Fástík také nezklamal. Své nadržení držel na uzdě a koncentrovaně proplouval všemi běhy. Oba jsou to šikulové. Také panička začala pracovat na své kondici a bylo to už trochu vidět.
IMGP0689.jpg
14. 2. 2013
Dnes je to již 14 dní. Na tuhle chvíli jsme se snažili připravovat od léta 2008, kdy se po prvních závodech u Akiho nemoc výrazněji projevila. Přišla první diagnóza, která mu dávala pár měsíců života, poté jiná nevratná, ale s pozvolnějším průběhem. Zažili jsme spolu spoustu času, kdy Aki vypadal, jakoby mu nic nebylo, ale také několik chvil, kdy to s ním vypadalo velice zle. Posledních pár let mu odbornou péči poskytovala paní doktorka Teplá z hradeckého HK Vetu a zřejmě i díky ní tu s námi byl tak dlouho. Při poslední prosincové návštěvě říkala, že Aki má zřejmě silnou vůli žít. Nemoc byla ale silnější. Bylo to rychlé a potkalo ho to, když zvesela vyběhl se smečkou zaštěkat na neviditelného nepřítele.

Do poslední chvíle byl velice hravý a veselý i přes množství léků, které dostával. Naší smečce vládl až do poslední chvíle svou přirozenou autoritou, byl učitelem i vychovatelem všem našim psům, včetně staršího Basca. U rodinného krbu udržoval klidnou atmosféru, hádky a napětí komentoval štěkotem. Jako každá kraťanda, miloval měkoučko a teploučko, nejlépe však v blízkosti svých pánečků. Říkali jsme mu prdelka, protože byl všude s námi, nejradši nás měl všechny pohromadě. Byl naše zlatíčko. Jeho žebrání, byť jen o kousek jablka či banánu, nám bude chybět.

Aki, Akoušku, Akinko, byl jsi prostě jedinečný a nikdy na Tebe nezapomeneme! Děkujeme ti za všechny ty krásné roky, které jsme spolu prožili!

Pokud s námi chcete na Akiho zavzpomínat, prohlédněte si video:
A co ještě stalo, zatímco jsme neaktualizovali:

26. 12. jsme byli ve Slatiňanech na seznamovací procházce s Ruby (Barbucha Flying Ear) a jejími strakatými kolegyněmi. Půjde-li vše dle plánu, cca za rok proběhne krytí této fenky naším Nixem. Detaily k plánovanému spojení najdete na stránkách chovatelské stanice Zlatíčko.

29. a 30. 12. jsme vyrazili do Krumvíře na zimní trénování s Martinou Konečnou. Naneštěstí byli kluci díky naší snaze polepšit jim vařenou jehněčí kostí postiženi nehezkými zažívacími potížemi, takže jsme museli trénování poněkud pokrátit.

6. 1. Léta běží a náš Basco má 7. narozeniny.

7. 2. – Fástík slaví 4. narozeniny.

9. 2. – vyrazili jsme na procházku z Hoštejna podél dráhy směrem do lesů a zpět.

Proběhla aktualizace rubriky naše aktivity a akce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one