Dubnové novinky - obrázek

Dubnové novinky - obrázek

Minulý týden jsme navštívili Nixíkovi rodné Petrovice. Terka nafotila pár fotek z naší procházky, najdete je v jejich dubnové galerii na www.atelierslunce.cz/kolie.

V sobotu se v Moravské Třebové konal Vandr skrz Maló Hanó, vzali jsme většinu smečky a absolvovali 22 km dlouhou trasu, společnost nám dělali také Monča s Honzou.

Nixík nám dospěl do puberty a trochu zlobí. Našel zálibu v pronásledování ptáků a zajíc ho předevčírem také nenechal chladným. Přihlásili jsme se na agility tábor, tak doufám, že se Nixíkovi bude chtít trochu běhat, aniž bysme mu před čumákem pouštěli nějakýho ptáčka.
Přišlo jaro a my vyrazili na další rozjezdový pochod do Jaroměřic u Jevíčka. Tentokráte název pochodu Jarní přírodou sedl, počasí bylo přímo luxusní a Nixík, Fásty i Basco si to taky užili. Aki dostal odpustek a odpočíval doma.


S prvními jarními dny se zřejmě snažím dohnat, co jsme v agility přes zimu nestihli. Zahrada vyschla, a tak už ji s Fástym pěkně drancujeme. Některé věci, které jsme na podzim odbourávali, se bohužel opět vrátili do starých kolejí, takže máme co dělat. Upevňování zónovek bude bohužel na delší dobu, ty doma k dispozici nemáme. Ale půjde to. Vzala jsem si do parády i Nixíka, je velice pozorný a učenlivý a mně je líto, že by takový šikula zahálel nečinně na gauči. Je s ním naprosto odlišná spolupráce než s Fástym, je to kliďas, takže cvičení s ním je pohodička.

V rubrice fotogalerie má už i Nixík sbírku fotek, které zaznamenávají, jak se z roztomilého štěňátka stává puberťák.

V sobotu jsme zahájili letošní turistickou sezónu v Ústí nad Orlicí, na Hledání Stromoucha jsme vzali Fásta a Nixe, proto jsme zvolili trasu dlouhou jen 15 kilometrů. Basco dělal doma společnost Akimu. Nám zase dělali společnost kamarádi a další čtyři hafani. A jarní počasí bylo opravdu luxusní.

Dnes je Nixíkovi půl roku, je s námi teprve čtyři měsíce, ale jakoby tu s námi byl mnohem déle, prostě zapadl. Povahově je přesně takový, jak jsme si ho představovali, také je velmi učenlivý a za pamlsek udělá cokoli. Fásty má konečně parťáka na honičky a hrátky. Nové fotky našich kluků jsou nahrány na rajčeti a výběr z nich v rubrice fotogalerie/zima 2012.

Jelikož si na oslavy narozenin moc nepotrpíme, nějak jsem vypustila, že dnes jsou tomu tři roky, co se narodil nejlepší dárek k mým únorovým narozeninám. Tím dárečkem je Fásty. V jeho třech letech už je znát, že je z něj dospělák, mužnější, rozvážnější, pozornější. Ale přesto pořád dál dělá čest svému jménu Fast and Furious. Fásty je jedinečný a jsem šťastná, že my dva k sobě patříme. Fástíku, všechno nejlepší!

Letošní rok nám nezačal příliš dobře. Začátkem ledna měl Aki opět problémy se srdíčkem, bylo nám proto doporučeno zvýšit mu dávky jednoho z léků. Asi po dvou dnech pak začal hrozivě zvracet. V nejbližším možném termínu jsme tedy jeli do Hradce na kontrolu, kde si Akiho na noc nechali. Naštěstí se ukázalo, že problémem není srdíčko, ale žaludeční viróza, takže jsme si Akiho mohli druhý den odvézt domů. Bohužel po dvou dnech nevypadal opět vůbec dobře, takže jsme vyrazili do Hradce podruhé a Aki tam strávil další noc. Naštěstí se mu HK Vetu asi líbilo a nevypadalo, že by ho pobyt v cizím prostředí bez své smečky jakkoli rozhodil. V pondělí jsme byli po 14 dnech na kontrole a krevní testy byly už naštěstí v pořádku. Aki dobral antibiotika a vypadá dobře. Léků na srdíčko však přibylo a některé léky dostává i třikrát denně. Pevně věříme, že jsme si smůlu aspoň na chvíli vybrali a že Akimu teď bude zase tak nějak přijatelně.

Zima je pro nás tak trochu okurkové období, brzo tma, času málo ... Vítanou změnou bylo pozvání na intenzivku agility k Martině Konečné. Já s Fástym pilně trénovala a Honza s klukama odpočívali. Díky tomu, že sněhu jsme se tuto zimu zatím nedočkali, mohla jsem vánoční dovolenou využít k tomu, abychom si po delší době pořádně potrénovali. Teď, díky podmáčené zahradě, máme zase chvíli smůlu.

Nixík nám roste jako z vody, je to rošťák a žádné jídlo před ním není dostatečně schované. Basík oslavil už šesté narozeniny, spoustu času tráví dobrovolně venku a je pěkně osrstěný.

Trápení nám dělá Aki, jeho nemoc se od léta stále zhoršuje, bere spoustu léků a mívá dny, kdy mu opravdu není dobře. Na veterině jsme teď bohužel častými návštěvníky.
PF 2012.jpg
 - obrázek

- obrázek

Máme za sebou tradiční sraz krátkosrstých kolií v Horce nad Moravou, který se konal na konci října, dva dny mezi uštěkanými dlouhými sosáky. Pro Nixíka to byla malá socializace, ale on ji snad ani nepotřebuje, protože ho jen tak něco nerozhodí. Dobře jsme se pobavili, zablbli a ještě k tomu si dovezli spoustu cen: Nixík za sympaťáka srazu a 3. místo v tradičním přivolání mezi štěňátky, Fástík obhájil loňské prvenství v přivolání mezi psy KK a urval 2. místo v mini tunýlkovém závodu. Odkazy na spoustu fotek jsou na stránkách pořadatelky Eriky http://www.coromoro.estranky.cz/.

Minulý víkend jsme strávili v Krumvíři, kde jsme s Fástym pod kopci obsypanými vinicemi trénovali pod vedením Martiny Konečné. Nejvíc mě, ale i Martinu jako trenérku, potěšilo, že jsou viditelné pokroky v oblastech, se kterými jsme ještě před pár týdny měli značné problémy. Krumvíř i jeho okolí je malebné, a tak Honza vzal necvičící zlaťáky a vyrazili na procházku, fotky z ní jsou na rajčeti.

Do třetice dnes jsme vzali všechny tři kraťandy a vyrazili vlakem do České Třebové na Jabkancovou pouť. Nixík se při čekání ve frontě na jabkance malinko nudil, ale jinak klasicky nic neřešil a byl v pohodě jako obvykle.
Na http://lenulena.rajce.idnes.cz/  najdete tři nová alba.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one