Na http://www.youtube.com/user/koliaci najdete video z Prostějova. Pravdou je, že jsme toho moc nepředvedli, ale snad se budeme lepšit :-).
Tak máme s Fástym za sebou agiliťáckou zkouškovou premiéru, kterou jsme absolvovali o víkendu v Prostějově. Už od přihlášení mě i ve snech strašily katastrofické scénáře, nakonec Fásty až na jeden předčasný start spolupracoval mnohem lépe, než jsem očekávala, nejslabším článkem jsem byla já - moje značná nervozita, špatně načasované povely, neschopnost zabrzdit nohy v ten správný moment. V prvním běhu se nám nějak podařilo upachtit zkoušku na VD, pak už nás čekala série diskvalifikací. Ty nás určitě budou provázet na závodech často, tak je načase, abych si na to začala zvykat :-).
Minulou sobotu se konal v Moravské Třebové tradiční pochod s názvem Vandr skrz Maló Hanó. U Moravské Třebové bydlíme necelé dva roky, takže okolí zatím moc neznáme. Já si loňský ročník nechala ujít, proto jsem si na ten letošní vyhradila volný den. Zvolili jsme nejdelší možnou trasu dlouhou 42 kilometrů. Honza nasadil ostré tempo, i já jsem byla po úvodním útrpném stoupání na rozhlednu Pastýřku nad Moravskou Třebovou docela rozběhlá, takže ostré tempo nám vydrželo až do cíle. Trasu jsme urazili za cca 8 hodin. Bascovi se ke konci už moc nechtělo, Aki celou cestu naštvaně snášel a Fásty si pořád někde poletoval. Na závěr jsme si dali občerstvení v zámecké kavárně a pan číšník nám i sám od sebe donesl vodu pro psy.

 

Tento víkend pozvala Martina Kučerová do Lukové na agility seminář Radovana Lišku. Pár nadšenců se spolu se mnou a s Fástym zúčastnilo. Děkuji mu za trpělivost, kterou se mnou měl, budu se snažit vzít si jeho doporučení k srdci. Upřímně jsem ho litovala, že se musí se mnou trápit, protože pracovat na změně mého zažitého „nestylu“ a koordinovat správně své pohyby je pro mě docela náročné, holt jsem se s pohybovým nadáním nenarodila. Taky jsem byla docela překvapená Fástyho reakcí na pár nových psů, byl rozjančený víc než jindy a ze startu za nimi odbíhal.

 

Do poslední chvíle jsem váhala, jestli už mám s Fástym vyrazit aspoň na agility zkoušky. Stále si myslím, že to ještě jeho nervičky neunesou. Nicméně zkoušky jsou od slova zkusit, tak to zkusíme a uvidíme. Pokud se nám podaří aspoň zvládnout start, což vidím jako nejrizikovější úsek, tak budu ráda.
Pochod Jarní přírodou, který pořádali turisti v Jaroměřicích u Jevíčka, jsme v protikladu k jarnímu počasí při pochodu před 14 dny absolvovali v čerstvě napadané sněhové pokrývce. Zvolili jsme trasu 23 km dlouhou. 

 

Na další tentokrát individuální pochod vyrazil Honza s Akim a Fástym o týden později. Vyráželi kousek za Moravskou Třebovou a směřovali k našim kamarádům do Rakové u Konice, všeho všudy 43 kilásků, Fástymu s Akim to zřejmě nestačilo, naběhali mnohem více, stíhali vyrážet za srnkami a i tak nevypadali po túře ani trochu utahaně. Fotky z obou pochodů jsou na http://lenulena.rajce.idnes.cz/.

 

S Fástym jsme se začínajícím jarem začali pilně trénovat. Kromě agility trochu pilujeme i poslušnost, procvičujeme cviky z dogdancingu a po cca 10 měsících jsme zkusili i stopu a ačkoli jsme ve stopování stále začátečníci, Fásty nic nezapomněl, plynule navázal a jen mě mrzí, že musím chodit do práce a nemám tak čas a možnost využít Fástyho potenciál více.

5. 3. se nám konečně podařilo zúčastnit se pochodu Hledání Stromoucha, který se koná v Ústí nad Orlicí. Jelikož jsme byli zdravotně trochu indisponováni, zvolili jsme trasu kratší, než jsme původně plánovali. Nicméně i těch 25 km stačilo. Podívali jsme se na zříceninu hradu Lanšperk i na další malebná místa. Fotky jsou na  http://lenulena.rajce.idnes.cz/. A 19. 3. už plánujeme další pochod, tentokrát na jih od nás.

Pár zpráviček - obrázek

Pár zpráviček - obrázek

Tak nejprve mám jednu zprávu, která se mi nelíbí, ale s kterou nic neudělám. Honza dospěl k závěru, že od nynějška končí s agility, protože ho to prostě už nebaví a také proto, že Akiho rychlostní, ale i zdravotní možnosti jsou limitované. Snad ho to za nějaký čas přejde. Fakt je, že Aki běhá hlavně pro Honzu, a když on nesrší nadšením, nepodával by výkony ani Aki. Asi je to pro Akiho zdraví lepší, já ho hodlám občas provětrat aspoň tréninkově a doufám, že se z něj nestane 100%ní gaučák. To by mu taky neprospělo.

Klub chovatelů kolií Praha pořádá každoročně soutěž o výstavně nejúspěšnějšího psa roku, a když už jsme loni pár výstav absolvovali, tak jsem jen tak do počtu poslala naše výsledky. Nyní byly zveřejněny a vtipně, Fásty je nejúspěšnější mladý pes roku 2010. Potěší to a historie se neptá, že :-)? Děkujeme tvůrcům za zpracování a Erice za dimplomek.

No a do třetice, už nám přišel výkonnostní průkaz Klubu agility, takže zatímco Aki s agility končí, my s Fástym bysme už mohli na závody vyrazit. Ale jelikož není lehké ho s mojí pomalostí a absencí talentu kočírovat  na parkuru, zatím plánuji tréninky, v květnu dvojzkoušky v Prostějově a snad od července se vrhneme do pořádného závodění.
Uběhlo to jako voda a Fástymu byly včera už 2 roky, takže by z něho podle věku už měl být řádný pes. Pro nás je to však stále náš Fástík, benjamínek! Možná si někdo říká, když už mu byly dva roky, kdy že začne taky závodit v agility. Zatím stále dolaďujeme, takže otevřené závody plánujeme spíš až v druhé polovině roku, do té doby máme v plánu trénování, neoficiálky a zkoušky. Uvidíme, jak se bude dařit a jak se popereme se závodní atmosférou, a pak se uvidí. Nechci nic hrotit a uspěchat, agility je pro nás především zábava a společně příjemně strávený čas. Věnujeme se i dalším aktivitám, ale opět jen v té míře, v jaké to baví především mě (Fásty má chuť něco podnikat kdykoliv) a jak mám čas, třeba i toto časem zúročíme, ale jak říkám, nic nelámu přes koleno, ale letos se už určitě k něčemu dokopeme :-).
Protože už jsme dlouho nevyrazili na žádný pochod a protože počasí i množství sněhu tomu přálo, vyrazili jsme v neděli vlakem do České Třebové, a pak šlapali cestou necestou, polem, lesem i loukami směrem Kunčina. Potkali jsme spostu srnek, několik lišek, poznali nová místa a nachodili 25 kiláčků. Fotky jsou v galerii na http://lenulena.rajce.idnes.cz/.
Do rubriky akcí byly přidány akce, kterých se v první polovině letošního roku s největší pravděpodobností zúčastníme.
Čas tak hrozně letí, Bascovi bylo ve čtvrtek už 5 roků! V baráčku a na zahradě si to užívá, je to znát i na jeho kožichu, který pořádně zchlupatěl.

S agility jsme si dali měsíční pauza, ale teď už zase trénujeme v hale. Pauza byla docela znát, Fásty se vrátil v tréninku o kus zpět, ale snad si brzy připomene všechno, co uměl. Jinak se bavíme běžkami, procvičováním prvků z dogdancingu a cvičením s gymnastickým míčem.
Tak páník nám konečně upravil půl roku staré fotky, jsou v rubrice portréty a je na nich pouze a jenom Fástyho hlava :-).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one