Opět jsme začali trénovat také u Martiny Kučerové, kam chodíme cca jednou týdně, 2 x týdně chodíme trénovat na cvičák do Lukové. V dubnu, květnu a červnu se chystáme na intenzivní tréninky, v červenci na tábor. S Akim teď pilujeme hlavně náběhy do slalomu. Je to ďáblík, běhal by nejradši pořád, při odložení na startu to s ním lomcuje. Už už aby mohl běžet. Zato s Bascem se někdy nadřu. Prostě když běhat nechce, tak nebude. Někdy, například když se má stočit ve velkém úhlu, se zastaví, zasní a kouká do dáli. Zasněná dlouhosrstá kolie. Takže se ho snažím hecovat, povzbuzovat, lákat na dobré pamlsky. Ale abych mu nekřivdila, má i dobré dny a na minizávodech v Podhorce minulou sobotu dopadl líp než Aki, který měl více chyb.

Letos máme v plánu pilně trénovat a kromě obvyklých tréninků (v současné době hlavně v ZKO Luková) se zúčastnit dvoudenního a čtyřdenního intenzivního tréninku agility pod vedením Lucky Dostálové, stejně jako loni agility tábora ve Dvoře Králové pod vedením Ireny Kochové a Pavla Koška, tábora ve Svojanově, kde nás bude trénovat Jana Krahulíková.

Současný stav: Basco už si je na překážkách jistější, co musíme zejména dopilovat, je slalom, který ještě samostatně nezvládá. Problémy Bascovi dělá rearcross (pro neznalé křížení za psem) a kladina s houpačkou, na kterých je dost pomalý. Rychlost je pro Basca celkově problém. Navíc občas si usmyslí, že běhat nebude vůbec a běhání v horku mu s jeho účesem taky moc nesvědčí.

Aki: neběhá moc dlouho, ještě si není na překážkách úplně jistý, je poměrně rychlý, samostatnější, ale s páníčkem na sobě ještě musí pořádně zamakat, než se zúčastní prvních závodů.

Snad nám plánované tréninkové akce pomůžou leccos dopilovat, abychom se v druhé polovině roku odhodlali zúčastnit nějakých závodů.

Už pár týdnů chodíme dvakrát týdně trénovat agility k Martině Kučerové (http://blackie-foxy-fox.wz.cz/).

Začali jsme trénovat jinou formou než doposud v ZKO Luková. U Basca pracujeme na zvýšení motivace a rychlosti povzbuzováním a rovinkami a Aki se zatím věnuje tunýlkům, slalomu a zónám a až mu bude rok, začne skákat rovnou na velkých skočkách.

S agility jsme se poprvé s Bascem aktivně seznámili v červenci 2006 na táboře Léto s Lassií v Žamberku, kde nás vedla Eva Plíštilová a Pavel Košek. Od září jsme začali chodit jednou týdně trénovat do ZKO Luková. Aki se s překážkami seznamoval odmalička a pravidelně cvičí od března. V létě se chystáme načerpat nové zkušenosti na výcvikových táborech ve Dvoře Králové a ve Svojanově.

Pár obrázků z tréninků na jaře 2007 najdete ve fotogalerii.

2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one