V této oblasti už se naše aktivity trochu vytříbily.

Na kousání chodíme k Vaškovi Ullverovi, bohužel se nám odstěhoval, takže od Nového roku už není kousání tak často. Potřebovali bysme najít vhodného figuranta v okolí, který si s našimi psy vyhraje. Aki je šikovný, ale nemůže se porovnávat např. s německými ovčáky a o Bascovi ani nemluvě, leccos ho rozhodí, brzo ztrácí zájem, zkrátka je s ním opravdu práce, ostatně jako ve všem ;-).

Coursingů se pravidelně neúčastníme, hlavně proto, že se nám nechce na ně jezdit přes půl republiky. Několik běhů absolvovali Basco s Akim v létě na táboře ve Svojanově, pro nejbližší dobu nemáme žádný coursing v plánu, ale určitě bude coursing ve Svojanově, kam v létě opět pojedeme na tábor.

Flyball a dogfrisbee asi nebudou ty pravé sporty pro naše psy. Aki je sice aportér, ale přímo posedlý míčky není. Nicméně krátký nácviku flyballu si Aki vyzkoušel ve Svojanově. Na dogfrisbee nemá panička talent a páníček se k tomu nemá, takže z toho taky asi nic nevzejde. 

Dogtrekking: až zvládneme třeba při nějaké akci KČT ujít aspoň 35, 40 km, tak bychom mohli nějaký mid zkusit. Co mě osobně od dogtrekkingů zatím odrazuje, jsou jeho pravidla, že účastníci se smí pohybovat maximálně ve dvojicích, navíc psi musí být po celou dobu ke psovodovi připoutáni. My túrujeme raději ve skupině více lidí a psů, je pak větší zábava a cesta lépe ubíhá. A psi jdou na volno, pokud je to možné, víc je to baví.

V létě jsme k našim aktivitám připojili stopování. Stopovali jsme poctivě tak asi 2 x do týdně až do listopadu, poté byla asi měsíční pauza, pak jednou stopa za příhodného počasí a opět měsíční pauza. Zatím děláme pouze rovné stopy, celkem krátké. Při poslední stopě jsem podcenila Akiho schopnosti, příště mu musím našlápnout stopu trošku náročnější. U Basca na to musím pozvolna.

Také občas procvičujeme pár základních cviků z dogdancingu, spíš jen tak pro zpestření cviků poslušnosti.

24.01.2008 19:30:39
lenulena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one