29. 3. 2013: Šlapanický dogtrekking - Honza + Onyx - 9. místo v kat. DTM1, čas: 18:26
V plánu je tréninkově absolvovat nějaký ten pochod a pak dogtreky, kdy bude zřejmě Honza střídat Fásta a Nixe.
3. 6. 2011: Zde jsou lvi - Fásty + Aki, DIS, 21 hodin na trati - první trek a hlavně špatný boty
22. 7. 2011: Stopou strejdy Šeráka, DTM1: 6. místo, čas: 25:50 - lilo jako prase
23. 9. 2011: Dogtrekking krajem Oty Pavla, DTM1: 6. místo, čas: 22:55
15. 6. 2012: Jednooký vlk: DTM1: 8. místo, čas: 20:36 - protrpeno díky nepřipravenosti
14. 9. 2012: Krkonošská tlapka, DTM1: 6. místo, čas:  24:28
Po loňském jednom pokusu a dvou úspěšně absolvovaných dogtrekách má Honza v plánu pokračovat. Letos by to měl být Jednooký vlk a Krajem Karla Hynka Máchy. Nixík se zatím na dogtekkingovou éru připravuje.
V letošním roce se Honza rozhodl pokořit některou z dogtrekkingových tras. Společnost mu mají dělat naši kraťandí kluci. První pokus převážně kvůli špatně zvolené obuvi nevyšel, nicméně Honza už je celý nažhavený dokázat, že to zvládnou. Tak snad v červenci nebo v září ...
Fásty nám dorostl, takže s námi může letos absolvovat i delší pochody, čehož hodláme letos hojně využít jakožto přípravu na letní dovolenou s vysokohorskou turistikou. Doufejme, že pochody zvládně v pohodě i Basco s jeho dysplazkou.
V zimě vyrážíme na běžky, což Fásta i Basca moc baví, Akiho už méně.

V roce 2009 bychom se rádi zúčastnili dalších turistických akcí - našich individuálních i těch, které pořádá zejména KČT. Kromě těch, které jsme měli v plánu loni a z nichž vyšlo jen pár, máme v plánu i jiné, takže uvidíme, které zvolíme. Loni se nám podařilo v pohodě zvládnout několik cca 40ti kilometrových pochodů, a jelikož turistika je prospěšná i pro naše hafany, budeme turistit dále.

Absolvovali jsme první neoficiální krátký dogtrekking, konkrétně beagle dogtrekking v délce 40, 9 km v rámci akce pořádané agiliťáky z Be happy Semily nazvané Pojizeřím za sluncem. Aki obsadil 2. místo v kategorii krátkosrstých kolií, Basco skončil 4. v openu. Více v dnešních novinkách.

O turistických akcích, které jsme v roce 2007 absolvovali, jste si mohli přečíst v novinkách, přesto zde shrnu ty významnější: v září to byl pochod Lanškrounská kopa, 25 km, poté několik krásných túr ve Švýcarsku (více v rubrice články, Švýcarsko 2007), v listopadu cca 25 km dlouhá túra ve sněhu z Dlouhé Třebové do Brandýsa nad Orlicí, v prosinci 4,5 hodinová trasa z Náměště na Hané na Velký Kosíř a zpět.


Letos se kvůli intenzivnímu tréninku agility nezúčastníme pochodu krásnou přírodou Podorlicka Přes tři hrady. KČT ale pořádá řadu akcí, takže doufám, že alespoň některých se zúčastníme. Termínový kalendář různých akcí na jaro a léto se nám už začíná celkem plnit, takže se ještě uvidí, kterých pochodů se zúčastníme. Náš cíl je letos na nějakém pochoďáku zdolat minimálně vzdálenost 35 km.

Ze zajímavých akcí KČT pořádaných v našem okrese, uvádím:


1. 3. Hledání Stromoucha (Ústí nad Orlicí)
10. 5. Přes tři hrady (Sopotnice)
17. 5. Putování za Třebovským kohoutem (Česká Třebová)
18. 5. K rozhledně Andrlův Chlum (Ústí nad Orlicí)
31. 5. Lukovský mandel (Luková)
28. 6. Lanšperským panstvím (Cakle, Ústí nad Orlicí)
9. 8. Bystřecké kilometry (Bystřec)
13. 9. Lanškrounská kopa (Lanškroun)
6. 12. Skobácké putování (Ústí nad Orlicí)

Pejsky jsme si pořídili hlavně proto, aby nám dělali společnost při výletech do přírody. Když musíme do práce, tak se touláme hlavně po okolí Lanškrouna. Často vyrážíme do Čenkovic nebo na Suchý vrch, byli jsme na túře v Orlických horách, šli jsme s partou z agility pochod z Lanškrouna na Lázek a také jsme šli pochod Přes tři hrady - trasa vedla přes zříceniny hradů Litice a Potštejn. S kilometry to zatím nepřeháníme, abysme naše mladé psy nepřetěžovali. S Bascem jsme byli loni dvakrát na Slovensku a vyšlápli pár míň náročných vrcholů Nízkých a Vysokých Tater. Letos bysme chtěli jet s oběma psy do Švýcarska a podnikat túry hlavně v oblasti Bernských Alp. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one